طرح ملی باشگاه‌کتاب‌خوانی در اردکان افتتاح شد

شناسه : 143556579

طرح ملی باشگاه‌کتاب‌خوانی در اردکان افتتاح شدمعاون فرماندار اردکان در بازدید از مراسم کتاب‌خوانی کودکان با بیان اینکه دین اسلام برای مطالعه و کسب علم ارزش و اعتبار ویژه‌ای قائل است؛ گفت: اهمیت کتاب‌خوانی در اسلام به حدی است که معجزه پیامبر اکرم (ص) از نوع کتاب است و در این مصحف مقدس هم اولین آیاتی که بر پیامبر (ص) نازل‌شده با امر به خواندن توأم است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان کرمانیان افزود: اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی در اسلام تا حدی است که خداوند متعال به قلم و به آنچه می‌نویسد، قسم یاد می‌کند.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردکان با تأکید بر این نکته که مطالعه باید به‌عنوان یک نیاز و ضرورت دائمی در میان آحاد جامعه احساس شود؛ گفت: کتاب و کتاب‌خوانی باید از سنین کودکی به‌عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود؛ به‌نحوی‌که در سنین جوانی و بزرگ‌سالی نتوان در جامعه فردی را یافت که با کتاب بیگانه باشد.

 

کرمانیان در ادامه برگزاری مراسم کتاب‌خوانی دسته‌جمعی را یکی از روش‌های مؤثر در گرایش و اقبال همگان به امر مطالعه ذکر کرد و اظهار داشت: این‌گونه مراسم باید طبق اصول و معیارهای سنجیده برگزار شود و کتاب‌هایی که بینش، معرفت و باورهای صحیح را در جامعه منتشر می‌کنند در اولویت برنامه‌ریزی‌های دستگاه‌های مربوط قرار گیرد.

 

وی در پایان بر اهمیت و نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در ترویج و اشاعه فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی تأکید کرد و برگزاری چنین برنامه‌هایی را از سوی تمام تشکل‌ها خواستار شد.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.