طرح سامان به‌صورت پایلوت در اردکان اجرا می‌شود

شناسه : 160234999

طرح سامان به‌صورت پایلوت در اردکان اجرا می‌شودسرپرست فرمانداری اردکان در نشست کمیته راهبری طرح سامان، وضعیت فعلی حوزه اجتماعی اردکان را متأثر از توسعه، مهاجرت، تغییر وضعیت اقتصادی و... دانست و افزود: در دوره‌هایی اولویت یکم بسیاری از مسئولان دولتی و غیردولتی، به‌درستی توسعه اشتغال بوده است؛ اما معمولاً پیوست اجتماعی، زیست‌محیطی و... در آن‌ها لحاظ نشده است.
 
مصطفی پوردهقان‌اردکان گفت: تفاوت‌های فرهنگی و اجتماعی مهاجران، نیاز به انجام فعالیت‌های بیش‌تر در این حوزه‌ها و مدیریت در این زمینه را دوچندان می‌کند.
 
وی افزود: نگاه به مهاجرت به‌عنوان یک تهدید، راهگشا نیست و می‌توان با مدیریت صحیح، آسیب‌ها را کاهش داده و از این ظرفیت به‌درستی بهره برد.
 
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز گفت: در کنار توسعه بسیارخوب در کشور، مشکلات اجتماعی متعددی نیز به‌وجود آمده که به‌دنبال آن تغییرساختارها و تشکیل سازمان اجتماعی در وزارت کشور، نشان از وجود دغدغه جدی در کشور و اهمیت موضوع است.
 
حمید عزیزیان شریف‌آباد با تأکید بر لزوم مشارکت و هماهنگی‌های بین‌بخشی و نیز تقویت مشارکت عمومی، از تشکیل دفاتر تسهیل‌گری در ۲۵۰ محله بحرانی کشور خبر داد و افزود: کارشناسان آموزشی، حقوقی، مددکاری و... در این محلات درحال ارائه خدمات هستند.
 
وی ادامه داد: طرح سامان به‌صورت پایلوت در شهرستان اردکان انجام می‌شود و سپس در سراسر استان گسترش پیدا خواهد کرد و تمام دستگاه‌ها در استان از اجرای آن حمایت خواهند کرد.
 
گفتنی است طرح سامان باهدف سازمان‌دهی همکاری بین‌بخشی و مشارکت مردم در ارتقای سلامت روان و اجتماعی طراحی‌شده است.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.