طرح برندسازی در حوزه حمل‌ونقل شهرستان اجرا می‌شود

طرح برندسازی در حوزه حمل‌ونقل شهرستان اجرا می‌شودفرماندار اردکان گفت: طرح برند سازی و شبکه سیر شرکت‌های حمل‌ونقل مسافربری جاده‌ای به‌منظور جلب رضایت مسافران با هدف اجرای حقوق شهروندی در این شهرستان اجرا می‌شود.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی در نشستی با معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد به‌منظور رسیدگی به وضعیت حمل‌ونقلی این شهرستان به ظرفیت، توانمندی و جایگاه فعالیت‌های بخش حمل‌ونقل مسافر اردکان پرداخت.
 
وی اضافه کرد: با اجرای شبکه سیر، سیستم به‌طور خودکار کد شرکت‌هایی که موارد مربوط به شبکه سیر را انجام نداده‌اند غیرفعال می‌کند، لذا شرکت‌های مسافربری باید نسبت به ثبت قرارداد نمایندگی در سامانه مدیریت شرکت‌ها و همچنین اصلاح تابلو، مهر، بغل‌نویسی، بلیت و سایر موارد مربوط به شبکه سیر اقدام کنند.
 
فرماندار اردکان تصریح کرد: شرکت‌های مسافربری این شهرستان در اسرع وقت باید نسبت به ثبت قرارداد نمایندگی ناوگان تحت پوشش در سامانه مدیریت شرکت‌ها به‌منظور اجرای طرح شبکه سیر اقدام کنند در غیر این صورت کد ره‌گیری برای آنان صادر نمی‌شود.
 
مقیمی در ادامه با بیان اینکه نیاز جامعه امروز استفاده از روش‌ها و فن‌آوری‌های جدید است تصریح کرد: رویکرد سنتی دیگر جذابیتی ندارد و شهرستان اردکان جدا از دیگر شهرهای کشور نیست.
 
وی اظهار کرد: مسافرین در برابر هزینه پرداختی باید خدمات بهتری بگیرند.
 
فرماندار اردکان با بیان اینکه اگر بخواهیم از تحولات جهانی عقب بمانیم به حاشیه می‌رویم ادامه داد: در دنیایی زندگی می‌کنیم که هر تلفن همراه نقش رسانه را بازی می‌کند.
 
مقیمی گفت: حمل‌ونقل و شبکه‌های مسافربری مهم‌ترین سرمایه یک کشور است که باید تلاش مضاعف شود تا از طریق ارائه خدمات مطلوب، اعتبار خود را در نزد مردم حفظ نمود و با برندسازی سطح خدمات قابل‌ارائه به مسافران به‌تدریج ارتقاء یابد.
 
معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد نیز در ادامه با بیان اینکه در نشستی طرح برندسازی در اردکان به تصویب رسیده است تصریح کرد: متأسفانه این طرح کشوری با گذشت دو ماه هنوز اجرایی نشده است.
 
محمد حاجی‌صفری گفت: تقریباً تمام متقاضیان تقاضای اجرای این طرح را دارند.
 
وی از مزایای این طرح را افزایش بهره‌وری در حمل‌ونقل، رونق اقتصادی و بهبود وضعیت حمل‌ونقل جاده‌ای و افزایش ایمنی سفرهای جاده‌ای دانست.
 
اردکان دارای یک پایانه مسافربری است./ایرنا