صنایع دستی یکی از مؤثرترین روش‌ها برای انتقال فرهنگ است

شناسه : 143119247

صنایع دستی یکی از مؤثرترین روش‌ها برای انتقال فرهنگ استمعاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرماندار اردکان به همراه سایر مسئولان شهرستان از کارگاه کاربافی زیبافت در اردکان بازدید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان رقیه کرمانیان در بازدید از کارگاه کاربافی زیبافت اردکان با بیان اینکه صنایع‌دستی به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از هنرهای سنتی ایران از گذشته‌های دور تا امروز جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ بومی و معنوی ایران داشته است نقش بینش، باور و اعتقادات انسان را در این هنرهای سنتی بسیار مهم و غیرقابل‌انکار دانست.

 

رقیه کرمانیان با تأکید بر اینکه صنایع‌دستی بازتابی از تاریخ تمدن هر ملتی است افزود: صنایع‌دستی را می‌توان یکی از مؤثرترین روش‌ها برای انتقال فرهنگ و سنت‌های مناطق مختلف مطرح کرد.

 

معاون سیاسی فرماندار اردکان گفت: کاربافی یکی از قدیمی‌ترین صنایع‌دستی ایران است؛ به‌نحوی‌که درگذشته‌های دور پارچه‌های مصرفی به‌صورت خودکفا به دست زنان تولید می‌شده است اما با ورود ماشین‌های بافت پارچه و جایگزین شدن تولیدات آنان، متأسفانه این هنر سنتی ایران جایگاه خود را ازدست‌داده است.

 

کرمانیان اظهار امیدواری کرد که با رونق این کارگاه‌های کاربافی در اردکان علاوه بر احیای هنر سنتی بتوان تعداد قابل‌توجهی از بانوان را به سمت مسیر خوداشتغالی و خودکفایی اقتصادی هدایت کرد.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.