شورای شهرستان بازوی توانمندی برای شناسایی مشکلات شهرها و روستاهاست

شناسه : 146206052

شورای شهرستان بازوی توانمندی برای شناسایی مشکلات شهرها و روستاهاستاعضای شورای شهرستان اردکان با هادی مقیمی فرماندار دیدار و درباره مسائل مهم شهرها و روستاها گفت‌وگو و تبادل‌نظر کردند.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی در این نشست، پیش‌بینی تشکیل شورای شهرستان را یک ایده خلاقانه برای ارتباط قوی‌تر مسئولان عالی‌رتبه با روستاها و شهرها دانست و گفت: این شورا به‌دلیل ارتباط مناسب و دائم با نهادهای حاکمیتی در شهرستان، موفق ظاهر شده است.
 
وی، جایگاه شورای شهرستان را مهم ارزیابی کرد و گفت: در قانون بر فرادست‌بودن این شورا تأکید شده؛ اما متأسفانه درخصوص ملزومات آن پیش‌بینی و آینده‌نگری مناسبی صورت نگرفته است.
 
فرماندار اردکان تصریح کرد: شورای شهرستان چکیده‌ای از شوراهای شهرها و روستاها و بنابراین مهم‌ترین شوراست و می‌تواند بازوی قوی و تأثیرگذاری برای مدیریت شهرستان باشد.
 
هادی مقیمی، انجام بازدیدهای دوره‌ای اعضای شورای شهرستان به‌منظور احصای مشکلات روستاها و شهرها را مفید ارزیابی کرد و گفت: انتظار می‌رود جمع‌بندی کاملی از نتایج این بازدیدها برای تصمیم‌گیری براساس مقدورات و توانایی‌های موجود صورت گیرد.
 
فرماندار اردکان با بیان این‌که کشور در شرایط بسیار سختی قرار دارد؛ بر لزوم پرهیز اعضای شوراها از دامن‌زدن به توقعات بیش از امکانات موجود تأکید کرد.
 
گفتنی است در ابتدای این دیدار، «رضوان فرجاد» رئیس شورای اسلامی شهرستان اردکان به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این شورا در یک‌سال اخیر پرداخت و در ادامه هریک از اعضا به بیان دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود پرداختند.
 
قول مساعد فرماندار اردکان برای تأمین بخشی از هزینه‌های جانبی شورای شهرستان از تصمیمات و مصوبات این جلسه بود.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.