شورای اسلامی شهر عقدا راه‌های وصول درآمد پایدار برای شهرداری را بررسی و اجرایی کند

شناسه : 155439533

شورای اسلامی شهر عقدا راه‌های وصول درآمد پایدار برای شهرداری را بررسی و اجرایی کندفرماندار اردکان در نشست با امام‌جمعه، بخشدار و اعضای شورای اسلامی شهر عقدا گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر با توجه به کاهش درآمدها از مالیات بر ارزش افزوده، راه‌های وصول درآمد پایدار را بررسی و اجرایی کنند.
‌‌‌
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان 'بهروز شهابی‌زاد' بخش عقدا را خاستگاه مردمان بزرگ و دارای روحیه تعامل، پی‌گیری و سخت‌کوشی توصیف کرد و افزود: اتحاد مردم و مسئولان این بخش در مسائل گوناگون مثال‌زدنی است.
‌‌‌
وی با تشریح وضعیت کشور از لحاظ درآمدی خاطرنشان کرد: از هم‌اکنون برای سال ۱۴۰۰ تعهداتی برای دولت در زمینه‌های مالی به‌وجود آمده است و باید با صرفه‌جویی و استفاده بهینه از فرصت‌ها در موضوعات مختلف عمل کنیم.
‌‌‌
فرماندار اردکان روحیه تعامل و پی‌گیری را در این شرایط بسیار ضروری و حیاتی برشمرد و گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر با توجه به کاهش درآمدها از مالیات بر ارزش افزوده، راه‌های وصول درآمد پایدار را بررسی و اجرایی کنند.
‌‌‌‌
نماینده عالی دولت در شهرستان بخش مهمی از اقتصاد این بخش را در گرو توسعه و حفظ کشاورزی دانست و افزود: بحث مگس مدیترانه‌ای نیازمند مشارکت همگانی است و در اعتبارات سال ۹۸ جزو اولویت‌های شهرستان قرار خواهد گرفت.
‌‌‌‌
شهابی‌زاد همچنین بر لزوم توسعه گردشگری در بخش به عنوان یک منبع درآمدی دائمی برای عقدا تأکید کرد و گفت: بافت تاریخی بخش به‌ویژه شهر عقدا ظرفیت تبدیل به یکی از پرجاذبه‌ترین بافت‌های استان را دارد و در این راستا شورای اسلامی شهر باید نقش کلیدی را در مرمت آن ایفا نماید.
‌‌‌‌
وی با اشاره به اظهاراتی درباره مباحث زیست‌محیطی ناشی از گسترش صنایع، خبر از دستور بررسی علمی و دقیق موضوع از سوی تیم کارشناسی شد و افزود: انتظار این است که اظهارنظرهای صورت‌گرفته به‌ویژه از سوی مسئولان، به‌دلیل تبعات و بازتاب‌هایی که دارد؛ سنجیده‌تر و مستندتر باشد.
‌‌‌‌‌‌‌
'شهابی‌زاد' با بیان این‌که همه بخش‌های سه‌گانه شهرستان به یک اندازه در نزد دولت و فرماندار دارای اهمیت و جایگاه هستند؛ تصریح کرد: از هیچ تلاشی برای توسعه و پیشرفت بخش و شهر عقدا دریغ نخواهیم کرد.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.