شهید پرورترین روستای اردکان از یاد لاله های خونین لبریز شد

شهید پرورترین روستای اردکان از یاد لاله های خونین لبریز شد


یادواره شهدای روستای هامانه بخش خرانق اردکان برگزار شد

     شهداچراغهای پر فروغ اند. راه را به گمگشتگان دریای پرتلاطم دنیا نشان میدهند. اهل دنیا را به ساحل امن هدایت فرا میخوانند. نور امید را بر دل کشتی شکستگان اقیانوس معرفت می تابانند.

     آری شهدای ما اینگونه اند.

     آنان دنیا و اهلش را لایق ندانستند که حتی وجود خاکی خود را در بازار آن سودا کنند. آنان هر چه کردند برای خدا بود و خدا بهترین خریدار کالای وجودشان گردید.

     آری پروردگار در این تجارت، لقای خویش را به آنان ارزانی داشته و فرمود: به بهشت من درآیید. و خداوند جسم وجانشان را با هم خریداری کرد.

     شهدای ما اگر در زمین بی نشان و گمنام هستند اما در آسمانها برای اهل آسمان شناخته شده اند. و مگر در آن حدیث نورانی نفرمود: مجهولون فی الارض و معروفون فی السماء

     پس برای شناخت آنها باید آسمانی شد. باید از ورطه خاک بیرون رفت و با آنان تا ملکوت رهسپار گردی
          آسمان گم گشته سنگی در بیابان شما        جان ما بادا فدای جان و جانان شما
          دست ما باشد گدای لقمه های عاشقی      کاش چشم ما شودیک لحظه گریان شما

     یادش به خیر، دیر زمانی نبود که عطر دل انگیز جهاد و شهادت مشام جانها را جلا میداد. بانوای کاروان، بار دل را میبستیم و تا کربلا میرفتیم
          با نوای کاروان بار بند ای ساربان                     این قافله عزم کرب و بلا دارد (2)
    

     چه روزگار زیبایی بود. هیچ کس خود را دنیایی نمی دید. همه خود را مسافر و دنیا را مسافرخانه می دیدند.

     انگار همین دیروز بود که کوچه های خاکی روستای هامانه به پای رزمندگان این خطه بوسه افتخار می داد همین جا درست زیر همین درختان سر به فلک کشیده مادران شهید قرآن بر سر فرزندان عزیز خود می گرفتند و پدران خسته از جور زمانه برای آخرین بار دلنبد خود را تنگ در آغوش می کشیدند.

     چقدر جانسوز بود لحظه وداع وقتی که چشمان خواهر شهیدی تا آخر جاده روستا برادر را بدرقه می کردولحظه ای که همسر دردمند رزمنده ای برای رفتنی که معلوم نبود برگشتنی دارد یا نه قنداقه فرزندش را به دست پدر می سپرد ونگاه پدر با خنده شیرین کودکش از اشک شوق لبریز می شد.

     دیرزمانی است گویا از حجله های سرخ شهادت خبری نیست کسی می گفت گویی نردبان آسمان برداشته شده. گویی در میخانه به روی عاشقان بسته است. گویی فقط یادی از آن دوران پاک و زیبا به جا مانده...

     اما ندایی غریبانه پاسخش را داد نه باغ شهادت هنوز پروانه و بلبل می گیرد .
   

     درباغ شهادت باز باز است       شهادت جلوگاه اهل راز است
     گل وپروانه و بلبل کجایید        به باغ لاله وریحان بیایید

     گاه و بیگاه اما نسیمی معطر از باغ شهادت عاشقی را مست و دلداده می سازد و نوای دلربای سعادت یکی را راهی بهشت می سازد؛ نه اینگونه نیست که باب شهادت را بسته انگاریم ،مگر نه این است که شهدایی از جنس مهدی فتوحی و احمدی روشن ،پله های نردبان شهادت را عاشقانه پیمودند و باز راه لقا حق گشودند .

     وچقدر زیبا کتابچه ارزشمند ایثار را به خون خویش صحافی کردند تا دوباره قصه های کهنه از جان گذشتن و برای ولایت فدا شدن را در گوش فرزندان زمان زمزمه کنیم که مبادا با لالایی سکر آور دشمنان جوانانمان خواب شوند،زنانمان خام گردند و مردانمان اسیر دست نامردان....
     عاشقی قصه مردای خداس آی آدما     
    قصه شهید سر ازتن جداس آی آدما
     یکی بود یکی نبود قصه آزادگیه                قصه شهادت و حدیث دلدادگیه
     قهرمان قصه مون مردای صف شکن بودن   بی سرو بی دست و خونین لاله وطن بودن
     قصمون حکایت کرب و بلا و زینبه             صدهزار سالم بشه ذکرش همیوشه رو لبه

مراسم معنوی یادواره شهدای روستای هامانه در شب شهادت آقاعلی بن موسی الرضا(ع)با استقبال گسترده مردم شهرستان ،بخش و روستا وبا حضور امام جمعه ،فرمانداراردکان وتنی چند از دیگر مسئولین این شهرستان در محل حسینیه شهدای هامانه برگزار شد.

در این مراسم" سردارفتوحی "ضمن گرامیداشت یادو خاطره شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی به ذکر مناقب امام رضا (ع)پرداخت وبا اشاره به نگاه ویژه دنیا به نظام جمهوری اسلامی در شرایطی که جنبشهای اسلامی اخیر بیداری و بصیرت مردم را رقم زده است گفت:وظیفه ماست که با حضور گسترده در انتخابات آتی دین خود را نسبت به نظام و شهدا به احسن وجه ادا نماییم.

امام جمعه اردکان نیز در سخنانی به بیان نشانه های ولایتمداری پرداخت و تاکید کرد :برگزاری یادواره شهدا در زنده نگهداشتن یاد شهیدان تاثیر بسزایی دارد ولی یاد شهدا باید در ذهنها تداوم داشته باشد چراکه پایبندی به شهدا و ارزشهایی که این بزرگواران جان خود را برای آن فدا کردند از نشانه های ولایتمداری است .