شهرداری‌ها در جایگاه یک نهاد اجتماعی، شور و نشاط و مشارکت‌جویی را به جامعه هدیه کنند

شناسه : 153951388

شهرداری‌ها در جایگاه یک نهاد اجتماعی، شور و نشاط و مشارکت‌جویی را به جامعه هدیه کننداستاندار یزد در همایش هم‌اندیشی شهرداران سراسر استان در اردکان گفت: شهرداری‌ها باید کنش اجتماعی فعالی را با روی‌کرد نشاط‌آفرینی در جامعه آغاز کنند.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، محمدعلی طالبی عصر روز پنجشنبه ۱۹ اردی‌بهشت گفت: در شرایط کنونی بیش از هر زمان دیگری باید به وضعیت اقتصادی مردم توجه کنیم و این موضوع درباره شهرداری‌ها که بیش‌ترین ارتباط را با مردم دارند؛ بیش‌ازپیش باید مد نظر قرار گیرد.
 
استاندار یزد با تأکید بر این‌که این موضوع به معنای چشم‌بستن بر تخلفات نیست؛ اظهار داشت: همراهی و تعامل با مردم و قرارگرفتن در کنار آن‌ها، تلاشی است که باید از سوی همه دستگاه‌ها انجام پذیرد.
 
نماینده عالی دولت در استان یزد با اشاره به مسئله هزینه‌کرد اعتبارات خاطرنشان کرد: شهرداران باید خود را شهروند دائمی شهرها بدانند و از این‌جهت، نگاه توسعه‌گرا و آینده‌نگر در مسائل را مدنظر قرار دهند.
 
وی با بیان این‌که شهرداری یک سازمان اجتماعی است؛ افزود: نگاه عمرانی بر فعالیت شهرداری‌ها غالب شده؛ درحالی‌که باید از طریق تعامل شهرداران و شوراها، کنش اجتماعی فعالی با روی‌کرد نشاط‌آفرینی در جامعه آغاز شود.
 
محمدعلی طالبی با تأکید بر این‌که شهرداران نباید به حاشیه‌های احتمالی ورود پیدا کنند؛ پرداختن به این مسائل را آفت فعالیت و خدمت‌رسانی به مردم عنوان کرد و گفت: انتظار این است که با تقویت تعاملات بین شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی، رسیدگی به مسائل مردم در اولویت قرار گیرد.
 
استاندار یزد با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت سازمان‌های غیردولتی در مدیریت شهری، تصریح کرد: استفاده از سمن‌ها در مباحثی چون تقویت هویت شهری و حفاظت از میراث فرهنگی به عنوان دو موضوع مهم می‌تواند نتایج مثبتی را به همراه داشته باشد.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی استان با تشریح وضعیت اقتصادی دولت و شرایط سخت تحریم‌ها اظهار داشت: راهی جز جذب سرمایه برای پروژه‌های مشارکتی شهرداری‌ها نداریم و امیدواریم سال ۱۳۹۸، سال ویژه‌ای در جذب سرمایه از سوی شهرداری‌ها باشد.
 
وی در پایان، هویت و کارکرد شوراها و شهرداری‌ها را مستقل از هم و دارای مرزی مشخص دانست و افزود: بسیاری از مشکلات و مسائل منجر به تخلفات و سوءاستفاده‌ها ناشی از تداخل این مسئولیت‌ها و وظایف است و انتظار می‌رود شوراها و شهرداری‌ها این مرز را به رسمیت بشناسند.
 
گفتنی است نشست هم‌اندیشی شهرداران سراسر استان عصر امروز با حضور معاون عمرانی استاندار و مدیران کل حوزه استاندار و شهری و شوراها و سرپرست فرمانداری اردکان در سالن اجتماعات شهرداری اردکان برگزار شد.
 
در ابتدای این نشست، شهرداران اردکان و یزد به نمایندگی از سایر شهرها به بیان نقطه‌نظرات و دغدغه‌های خود پرداختند.
 
اعتبارات یک‌درصد فروش معادن، حقوق شهرداران، توزیع مالیات بر ارزش افزوده، بیمه منازل مسکونی، اختیارات قانونی اجرائیات شهرداری‌ها، اعتبارات بازآفرینی، فعال‌سازی ظرفیت‌های قانونی در جهت حمایت از شهرداری‌ها، مسئله زمین‌های شهری، تعامل دستگاه‌های اجرایی و رفع فضای بی‌تفاوتی نسبت به مدیریت شهری از مباحث مطرح‌شده توسط غفوری و مشتاقیون بود.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.