شهابی‌زاد: کارگروه محیط‌زیست عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری در حوزه محیط‌زیست شهرستان است/ استفاده از نظرات متخصصان دانشگاهی در تصمیم‌گیری‌ها

شناسه : 157683980

شهابی‌زاد: کارگروه محیط‌زیست عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری در حوزه محیط‌زیست شهرستان است/ استفاده از نظرات متخصصان دانشگاهی در تصمیم‌گیری‌هادر دومین نشست کارگروه محیط‌زیست شهرستان اردکان به ریاست فرماندار، درخصوص تقاضای احداث و توسعه برخی واحدها تبادل‌نظر و تصمیم‌گیری شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، بهروز شهابی‌زاد در پایان این نشست، کارگروه محیط‌زیست را عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری و اظهارنظر در خصوص مباحث زیست‌محیطی در شهرستان عنوان کرد و گفت: ترکیب اداری و علمی این کارگروه، تصمیم‌گیری‌ها را تسهیل می‌کند.
 
وی بیان داشت: یکی از مشکلات موجود، مباحث محیط‌زیستی شهرستان است که موجب نگرانی مردم و مسئولان و در کنار آن، برخی اظهارنظرهای غیرعلمی توسط افراد غیرمتخصص باعث تشدید موضوع شده است.
 
فرماندار اردکان اظهار داشت: با ترکیب انتخاب‌شده، اساتید، صاحب‌نظران و اعضای هیئت علمی دانشگاه در کنار مسئولان قرار می‌گیرند تا نگرانی‌های ایجادشده رفع و از اتخاذ تصمیمات نادرست و بحران‌آفرین در حوزه محیط‌زیست جلوگیری شود.
 
وی با بیان این‌که این نشست‌ها به دلیل اهمیت موضوع، هر ماه برگزار می‌شود؛ افزود: در جلسه اخیر کارگروه، درباره احداث کارخانه آهک در شرق اردکان، طرح توسعه یک واحد پرورش اسب و موضوع سرباره‌های فولادی بحث، تبادل‌نظر و تصمیم‌گیری شد.
 
فرماندار اردکان در تشریح مصوبات و تصمیمات کارگروه گفت: با احداث کارخانه آهک در شرق اردکان به‌دلیل قرارگیری در محور گردشگری مخالفت شد. همچنین نظر کارگروه درباره توسعه واحد پرورش اسب به‌عنوان یک صنعت جدید و بدون آلودگی مثبت اعلام شد.
 
شهابی‌زاد درخصوص سرباره‌های فولادی نیز تصریح کرد: براساس گزارش صاحب‌نظران و نتایج آزمایش‌ها، سرباره‌های فولادی اردکان آلودگی زیست‌محیطی و بهداشتی برای استفاده در راه‌سازی را ندارند؛ اما از لحاظ منظر شهری برای استفاده در شانه راه‌ها مناسب نیستند و تنها می‌توانند با دانه‌بندی در زیرسازی جاده‌ها مورد استفاده قرار گیرند.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.