شعبه بانک ملی اردکان به درجه ممتازی ارتقا یافت

شناسه : 157632744

شعبه بانک ملی اردکان به درجه ممتازی ارتقا یافت 
در مراسمی با حضور فرماندار و نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از مسئولان استان و شهرستان، مراسم ارتقای شعبه بانک ملی اردکان به درجه ممتاز برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، بهروز شهابی‌زاد در این مراسم مهم‌ترین رسالت بانک‌ها را امانت‌داری و حفظ سرمایه‌های مردم دانست و گفت: بانک‌ها نقش اساسی و کلیدی در ساختار اقتصادی کشور دارند.
 
وی افزود: نقش بانک‌ها، به‌جریان‌انداختن پس‌اندازها و دارایی‌های راکد است و ازاین‌رو می‌توانند نقشی اساسی را در دست‌یابی نظام اقتصادی به اهداف موردنظر ایفا کنند.
 
فرماندار اردکان با بیان این‌که در حال حاضر نظام بانکی کشور برای ثبات مالی نیازمند بازسازی است؛ 'اسلامی‌کردن بانک‌ها' را یک هدف و آرمان اساسی نظام برشمرد و خاطرنشان کرد: رابطه دوسویه مردم و بانک‌ها و تأثیرگذاری آن‌ها در ابعاد گوناگون زندگی مردم؛ این الزام را به‌وجود می‌آورد تا در معاملات اصول اسلامی رعایت شود.
 
بهروز شهابی‌زاد با اشاره به شرایط درآمدی و اقتصادی کشور بیان داشت: در شرایط فعلی و با توجه به شعار سال، بانک‌ها باید زمینه رشد اقتصاد و تولید را فراهم و از طرح‌های تولیدی‌ای که نیاز به منابع مالی دارند حمایت کنند.
 
وی گسترش و تقویت بانکداری الکترونیکی را یکی از الزامات عصر حاضر برشمرد و گفت: بانک‌ها باید براساس نیازهای مردم و شرایط موجود، خدمات خود را روزآمد کنند.
 
در این مراسم، محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان و عضو شورای پول و اعتبار نیز به ایراد سخنرانی پرداخت. تأکید بر ضرورت اصلاح نظام بانکی، افزایش توان عملیاتی بانک‌ها، توجه به رونق تولید و الزام واحدهای معدنی به انتقال حساب‌ها و گردش مالی به منطقه فعالیت خود از محورهای سخنان وی بود.
 
گفتنی است اردکان اولین شعبه شهرستانی پس از مرکز استان است که موفق به دریافت درجه ممتازی شده است. افزایش اختیارات و استقلال شعبه اردکان، توان بالاتر برای پرداخت تسهیلات و امکان تبادلات بین‌المللی از مزایای این ارتقا عنوان شده است.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.