شروع دو دوره ی تخصصی امداد و نجات در اردکان

شروع دو دوره ی تخصصی امداد و نجات در اردکان


با حضور فرماندار اردکان ،از سوی هلال احمر این شهرستان کلید خورد

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان صبح امروز طی مراسمی با حضور فرماندار،معاون امداد جمعیت هلال احمر استان و رییس اداره آموزش و پژوهش این جمعیت در استان،آموزشهای دو دوره تخصصی امداد و نجات در شهرستان اردکان با همت هلال احمر این شهرستان آغاز شد .

     سرپرست هلال احمر در این مراسم با ارائه گزارشی از وضعیت حوادث در این شهرستان به ضرورت انجام این آموزشهای تخصصی در اردکان تاکید کرد وگفت:طی 5روزه گذشته 5حادثه جاده ای که منجر به مصدومیت 7نفرو فوت یک نفر گردیده و درکنارآن یک مورد خفگی درآب و یک موردفوت بدلیل برق گرفتگی نیز رخ داده است ؛که تمامی این مواد لزوم ارائه آموزشهای تخصصی لازم به امدادگران هلال احمر شهرستان اردکان را مشخص می نماید.

     "جواد کمال آبادی"با اشاره به شعار سال جمعیت هلال احمر با عنوان هر خانواده یک امدادگرافزود:این آموزشها با عناوین سرپناه اضطراری وتغذیه در شرایط اضطراری طی دو روز مجزا به 25نفر از امدادگران هلال احمر اردکان ارائه می شود و در پایان گواهینامه آموزشی نیز به شرکت کنندگان ارائه خواهد شد .

     فرماندار اردکان در آیین آغاز این آموزشها، آموزش تخصصی و امکانات امدادی را به عنوان دو ابزار مهم برای انجام هرچه بهتر عملیاتهای امدادونجات عنوان کرد و گفت:بحمدالله با عنایت ویژه دولت به این بخش امکانات و زیرساختهای خوبی درکل کشور و همچنین در شهرستان اردکان فراهم شده است که از آن جمله می توان به ساختمان پایگاه امدادو نجات سید نورالدین احمد اشاره نمود .

     احمد کمالی با تاکید بر تسریع در عملیات ساخت پایگاه های امدادی در محور خرانق و چوپانان از مسئولین استان خواست تا جهت استقرا پایگاه امدادی در منطقه رباط پشت بادام نیز تلاش نمایند .