سیاست سرمایه‌گذاری شهرستان در دوره جدید، 'اقتصاد سبز' خواهد بود

شناسه : 154718767

سیاست سرمایه‌گذاری شهرستان در دوره جدید، 'اقتصاد سبز' خواهد بودفرماندار اردکان در پیامی به مناسبت هفته محیط‌زیست اعلام کرد سیاست سرمایه‌گذاری شهرستان اردکان در دوره جدید اقتصاد سبز خواهد بود.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان متن این پیام بدین شرح است:
 
به نام خدا
هوای پاک و سالم که به برکت وجود طبیعت و منابع طبیعی، درختان و فضای سبز به‌وجود آمده و حفظ می‌شود؛ یکی از مهم‌ترین نعمت‌های خداوند است که بدون آن، زندگی انسان و همه حیوانات بیش از چند دقیقه دوام نخواهد یافت.
 
متأسفانه در سال‌های گذشته با صنعتی‌شدن بسیاری از شهرها در سراسر جهان، این نعمت مهم و حیاتی رو به تغییر و تخریب گذاشته و انسان‌ها با اقدامات خود، زندگی را در این کره خاکی با مشکل مواجه کرده‌اند.
 
روند روبه‌رشد آلودگی‌ها به‌خصوص آلودگی هوا نتیجه فعالیت‌های مخرب انسانی و عدم رعایت استانداردهاست که محیط زیست را در معرض تهدید قرار داده است؛ بنابراین راهی کارآمدتر از وضع قوانین محکم و الزام صنایع آلاینده به اجرای آن و از سوی دیگر، افزایش آگاهی‌های زیست‌محیطی مردم پیش روی ما نیست.
 
داشتن اطلاعات کافی از انواع آلودگی‌ها و میزان اثر آن در سلامت جسم و روح، انسان‌ها را در این زمینه حساس‌تر و عزم آن‌ها را برای حفظ پاکی هوا جزم می‌کند.
 
در واقع نام‌گذاری هفته‌ای به‌نام محیط‌زیست که هرساله با شعاری متفاوت گرامی داشته می‌شود؛ تلنگری است برای یادآوری افزایش افسارگسیخته اقدامات ضد محیط‌زیستی بشر تا بدین واسطه آگاهی‌های مردم از طریق رسانه‌ها و برگزاری مراسم و سمینارها و... ارتقا یابد.
 
شهرستان اردکان نیز که دوران صنعتی‌شدن را با سرعت قابل‌توجهی پیموده است؛ از این قاعده مستثنی نیست و موضوعات این حوزه باید با آمار و مستندات مشخص مطرح و بر پایه تحلیل و بررسی، اقدامات اصلاحی لازم انجام شود.
 
در این زمینه، جهت‌دهی سرمایه‌گذاران جدید به حوزه صنایع پاک، تشویق آنان به استفاده از انرژی خورشیدی و... در کنار الزام صنایع به استفاده از فن‌آوری‌های نوین و رعایت مسائل زیست‌محیطی می‌تواند راه‌گشا و اثربخش باشد.
 
در دوره جدید، سیاست سرمایه‌گذاری شهرستان اردکان، 'اقتصاد سبز' خواهد بود و اقتصاد خاکستری باید تا حد ممکن کاهش یافته و متوقف شود.
 
ضمن گرامیداشت روز و هفته محیط‌زیست، از تلاش همه نقش‌آفرینان در این حوزه به‌ویژه پرسنل زحمت‌کش محیط‌زیست، محیط‌بانان و کلیه انجمن‌های فعال محیط‌زیستی تقدیر نموده و امیدوارم با همراهی و هم‌فکری آنان بتوانیم گام‌های مؤثری در کاهش آلودگی‌ها به‌ویژه آلودگی هوا برداریم.
 
بهروز شهابی‌زاد
فرماندار شهرستان اردکان
 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.