سپاس از معلم در مدرسه معلم

سپاس از معلم در مدرسه معلم


به مناسبت هفته معلم انجام شد
در نخستین روز از هفته معلم و همزمان با سالروزشهادت بزرگ معلم تاریخ ایران شهید مرتضی مطهری دانش آموزان دبستان معلم با شرکت در آیین زنگ سپاس از تلاش آموزگاران خود تقدیر و تشکر نمودند .
در این مراسم که با حضور فرماندار، رییس اداره آموزش و پرورش و جمع دیگری از مسئولین شهرستان برگزار شد دانش اموزان با اجرای سرود ،نماهنگ و قرائت مقاله و شعر روز معلم را گرامی داشته و همت معلمان خود را ارج نهادند .
فرماندار اردکان در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مرتضی مطهری با اشاره به مقام والای آموزگار ومنزلت اجتماعی شغل معلمی بیان داشت :معلم همواره چون انبیا رسالت هدایت نوع بشر و وظیفه رهاندن انسانها از جهالت را بر دوش می کشد وشغل معلمی شغل اصلی و اساسی برای پیشرفت و توسعه اجتماع در بخشهای مختلف است .
کمالی با بیان این مطلب که ما در نظامی قرار داریم که دولتمردانش بر دست آموزگار خود بوسه میزنند افزود :ارج نهادن به مقام معلم باور نمودن همه ان چیزهایی است که ما را به تعالی سوق می دهد . علم ،تربیت ،اخلاق و منش انسانی و اسلامی ،مهارتهای زندگی و حرفه آموزی همه در گرو تعلیم و تربیت صحیح محقق می گردد .
رییس آموزش و پرورش اردکان نیز در این مراسم با پاسداشت یاد و خاطره معلمانی که در طول تاریخ به بشریت خدمت نموده اند گفت :اهمیت کار معلمان زمانی محقق می گردد که به اهمیت نعمت اختیاری که خداوند به انسان عطا نموده است پی ببریم .آنجاست که عظمت کار بزرگ تعلیم و تربیت محقق می گردد ونقش کلیدی معلم در این میان نمود پیدا می کند .

در پایان این مراسم از معلمان مدرسه فرزنگان معلم از سوی انجمن اولیا و مربیان مدرسه تقدیر بعمل امده و هدایایی به انها اهدا گردید