سوگواره یاس نبوی در ایام شهادت حضرت زهرا در اردکان برگزار می شود

سوگواره یاس نبوی در ایام شهادت حضرت زهرا در اردکان برگزار می شود


امامزادگان و بقاع متبرکه میزبان عزادارن حضرت زهرا (س)

     رییس اوقاف اردکان:مراسم عزاداری در امامزادگان سید نور الدین احمد ،سید محمد هفتادر،میر شمس الحق ،سید هاشم شریف آباد،امامزاده قاسم ساعند، وامامزاده عبدالله نور ارموده و بقعه زیارتی حوض عباس برگزارمی شود .

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری صبح امروز ستاد هماهنگی سوگواره یاس نبوی در محل اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اردکان برگزار شد .

     "رمضانعلی خادمی "در این جلسه از تمامی ارگانها ،هیات امنای امامزادگان و هیاتهای مذهبی شهرستان اردکان خواست تا برای اجرای هرچه بهتر این برنامه تلاش کنند .

     رییس اوقاف اردکان افزود :سوگواره یاس نبوی با محوریت عزاداری حضرت زهرا و اجرای برنامه های خاص فرهنگی در حاشیه این سوگواره در محل 6امامزاده واجب التعظیم و یک زیارتگاه در روزهای5و6اردیبهشت ماه برگزار می شود .

     وی افزود عزاداری شب شهادت حضرت زهرا با حضور هیاتهای عزاداری در محل امامزاده سید نور الدین احمد بعد از نماز مغرب و عشا برگزار می شود و در روز شهادت مراسم عزاداری از ساعت 8تا10صبح در امامزاده سید محمد هفتادر و سپس از ساعت 10تا اذان ظهر مجالس روضه خوانی حضرت زهرا در امازادگان سید هاشم ،قاسم ساغند،عبدالله ارموده و زیارتگاه حوض عباس برگزار خواهد شد و عزاداران شام غریبان شهادت نیز میهمان امامزاده میر شمس الحق اردکان خواهند بود.

     گفتنی است در کنار مراسم عزاداری برنامه های فرهنگی نظیر مسابقه کتابخوانی،بوستانهای معرفت و...نیز اجرا خواهد گردید .