سومین گردهمایی طلاب و روحانیون شهرستان اردکان با حضور آیت الله ناصری برگزار شد

سومین گردهمایی طلاب و روحانیون شهرستان اردکان با حضور آیت الله ناصری برگزار شد     آیت الله ناصری امام جمعه یزد در این گردهمایی با تبریک سال نو به مردم و جامعه روحانیت استان گفت:اردکان از دیرباز دیار عالمان و بزرگان بوده است و آیت الله خاتمی و بهجتی تنها نمونه ای از علما و فقهای دانشمندی هستند که خدمات بسیار ارزشمندی به اسلام و انقلاب داشته اند

     امام جمعه یزد با ادای احترام به شهدای شهرستان اردکان افزود:شهید عاصی زاده از جوان های مخلص کاری و فهیمی بود که قبل از تشکیل تیپ الغدیر یزد مسئولیت اطلاعات عملیات لشکر نجف را بر عهده داشت و در این جایگاه مهم و حساس خدمات بی شماری از خود بر جای گذاشت و بعدها نیز در کسوت فرماندهی تیپ الغدیر یزد نیز مجاهدت و جانفشانی فراوانی کرد.

     نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان این که امروز روحانیت یک رکن اساسی از حرکت تکاملی جامعه است تصریح کرد:امروزه در دنیا هدف از زندگی و خلقت فراموش شده و این جنگ افروزی ها ،کشتارها و استثمار ملل نیز از همین نقص سرچشمه می گیرد.

     وی ادامه داد:شهدا هدف از خلقت را دریافته بودند و به همین علت نیز جان خود را در راه اسلام و انقلاب اسلامی فدا کردند و امروز نام نیکی از آنان برجای مانده است.

     آیت الله ناصری مهمترین وظیفه روحانیت در شرایط کنونی را یادآوری هدف خلقت به انسان ها برشمرد و گفت:امروز جامعه بیش از هرزمانی نیازمند حضور و کار جدی روحانیون در سطوح مختلف است تا با موعظه و روشنگری مردم را به سوی رستگاری سوق دهند.

     امام جمعه یزد با هشدار به روحانیون و مسئولین خاطرنشان کرد:دشمن در تلاش است تا دیار دارالعباده را به یکی از پایگاه های خود تبدیل کند و از این رو جامعه روحانیت موظف است تا با برنامه ریزی اصولی و صحیح ،یزد را به مکانت علمی ،تقوایی و صداقت اش بازگرداند.

     وی افزود:دشمن با چراغ خاموش و با استفاده از وسایل ارتباطی نظیر اینترنت و ماهواره می کوشد جوانان ما را استحاله و به سمت خود جذب کند و چنانچه روحانیون برنامه و راهکار جدی نداشته باشند هم جامعه و هم روحانیت متضرر خواهد شد.

     آیت الله ناصری گفت:امروز اگر بخواهیم به ازای هر 2 هزار نفر از مردم یزد یک طلبه یا روحانی داشته باشیم به بیش از 8 هزار روحانی دانشمند که بتواند در عرصه هایی نظیر دانشگاه و آموزش و پرورش موثر باشد نیازمندیم و این امر جز با تلاش کوشش و مجاهدت جامعه روحانیت شیعه میسر نیست.

     امام جمعه یزد با بیان این که یکی از مهمترین رسالت های روحانیت شیعه تربیت کودکان بوده است اظهار داشت:متاسفانه چه در سال های پیش از انقلاب و چه در 33 سال پس از انقلاب هیچ برنامه ریزی مدونی برای تربیت کودکان و نوجوانان نداشته ایم و اکنون 18 میلیون دانش آموز نیازمند تربیت صحیح اسلامی هستند تا جامعه به سوی رستگاری حرکت نماید.

     در این گردهمایی که با حضور امام جمعه و بیش از 150 نفر از روحانیون شهرستان اردکان در محل حوزه علمیه امام صادق برگزار شد از دو تن از مبلغین پیشکسوت اردکان تجلیل به عمل آمد.