با حضور رؤسای ستاد انتخابات و هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان

جلسه ستاد انتخابات شهرستان اردکان با حضور رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان، رئیس ستاد انتخابات استان و اعضای هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان صبح روز پنجشنبه ۳ فروردین ۹۶ در فرمانداری اردکان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری و ستاد انتخابات شهرستان اردکان، محمدرضا تابش در این جلسه با بیان این‌که افتخار نظام جمهوری اسلامی، حاکمیت اراده مردم است؛ برگزاری سالانه یک انتخابات در کشور را از نمونه‌های بارز مردم‌سالاری و مشارکت مردم در سرنوشت خود دانست.

نماینده مردم اردکان گفت: مسئله اول و اساسی در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست‌جمهوری حضور گسترده مردم است و این موضوع با توجه به تحولات جهان به‌ویژه نتیجه انتخابات در امریکا و تغییر روی‌کردها٬ اهمیت دوچندانی یافته است.

وی با اشاره به اقدامات مثبت دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: در شرایطی که آقای روحانی دولت را با بدهی‌های زیاد تحویل گرفت و با وجود کاهش قیمت نفت٬ کارهای بسیار بزرگی انجام شده است و از نتایج اقدامات دولت در بخش اقتصادی٬ کاهش نرخ تورم از ۴۰ به ۱۰ درصد و رشد اقتصادی مناسب در جامعه است.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان یزد افزود: دلبستگان به نظام باید مردم را به مشارکت حداکثری فراخوانده و در شرایط کنونی، تلاش خود را بر تأمین منافع ملی٬ خنثی‌کردن تبلیغات سوء دشمنان و زنده‌نگهداشتن روحیه امید به آینده در جامعه متمرکز کنند.

تابش با تقدیر از دست‌اندرکاران ستاد انتخابات استان و شهرستان اظهار امیدواری کرد هیئت نظارت بر انتخابات با پرهیز از اعمال سلیقه و عمل به مر قانون، زمینه برگزاری انتخاباتی پرشور، قانونمند و سالم را فراهم آورد.

رئیس ستاد انتخابات استان نیز با بیان این‌که فرآیند انتخابات در استان یزد به خوبی شروع شده؛ گفت: تا این مرحله ستاد انتخابات استان یزد در ارزیابی‌ها از ستادهای برتر کشور است.

محمدعلی طالبی اظهار داشت: تمرکز ما بر تحقق مشارکت حداکثری مردم و حضور نخبگان و افراد توانمند برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاهاست.

وی تصریح کرد: نگاه دولت تدبیر و امید به رأی مردم و جایگاه شوراها نگاه ویژه‌ای است و باور دولت یازدهم، مشارکت مردم در سرنوشت خود و تقویت نهادهایی مثل شوراهاست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: ترکیب شکل‌گرفته در هیئت نظارت شوراها در مجلس و استان یزد و نگاه فراجناحی این هیئت‌ها در بررسی صلاحیت‌ها نوید انتخاباتی خوب٬ رقابتی و پرشور با حضور کاندیداهای متعدد و سلایق مختلف را می‌دهد.

رئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان اردکان نیز در این جلسه گفت: برگزاری انتخابات آرام٬ سالم و قانونمند مقدماتی دارد که با تجربیات ارزنده ستاد انتخابات استان و شهرستان و تعامل اعضای هیئت‌های نظارت و اجرایی شهرستان این امر محقق خواهد شد.

هادی مقیمی با تأکید بر این‌که بررسی عملکرد شوراها در مقطع کنونی حائز اهمیت است؛ افزود: با اعلام رسمی آغاز فرآیند انتخابات، مراحل کار مطابق برنامه زمان‌بندی انجام شده و در روزهای گذشته نیز انتخاب معتمدین هیئت اجرایی از طریق رأی‌گیری صورت گرفته است.

فرماندار اردکان گفت: تاکنون [زمان تنظیم خبر: ۱۱:۵۰ - ۳ فروردین ۹۶]، ۸۵ داوطلب در روستاها و ۱۵ داوطلب در شهرهای شهرستان اردکان ثبت‌نام قطعی نموده‌اند.

 


0871_Ardakan_gov.ir.JPG 0878_Ardakan_gov.ir.JPG 0886_Ardakan_gov.ir-1.JPG 0888_Ardakan_gov.ir.JPG 0897_Ardakan_gov.ir.JPG
بله