زنگ شوراهای آموزش و پرورش دراردکان بصدا در آمد

زنگ شوراهای آموزش و پرورش دراردکان بصدا در آمد


با حضور فرماندار و امام جمعه اردکان

زنگ شوراهای آموزش و پرورش با حضور فرماندار و امام جمعه اردکان در مدرسه راهنمایی دخترانه حجاب بصدا در آمد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان ،صبح امروز زنگ شوراهای آموزش و پرورش اردکان در محل مدرسه راهنمایی دخترانه حجاب بصدا در آمد .

امام جمعه اردکان در این مراسم که با حضور فرماندار و مسئولین آموزش وپرورش شهرستان برگزار شد با اشاره به اهمیت کار شورایی به بیان نمونه ای از تصمیمات پیامبر عظیم الشان در صدر اسلام پرداخت و گفت :اهمیت مشورت و تصمیم گیری بر مبنای عقل جمعی تا آنجاست که در قرآن کریم بارها به این مهم تاکید شده است و در احادیث ائمه معصومین نیز به مشورت بعنوان فاکتوری که عامل موفقیت را بهمراه خود دارد تصریح گردیده است .

"حجت الاسلام حسینی "با بیان شرایط افراد طرف مشورت افزود :همانگونه که مشورت عامل موفقیت است گاهی هم بدلیل عدم صلاحیت طرف مشورت ممکن است عاملی برای سقوط انسان باشد بنابراین بایستی در مورد صلاحیت و شایستگی فردی که طرف مشورت ماست اطمینان کافی داشته باشیم ؛وی گفت :استفاده از تجارب انجام شده توسط سایرین و عبرت از راه های غلط رفته توسط افراد  دیگر نیز می تواند بعنوان بازوی مشورتی مورد استفاده عقل قرار گیرد .

فرماندار اردکان نیز در سخنانی کوتاه به نقش مشورت در اجتماع اشاره کرد و گفت :مدارس وظیفه دارند تا با برنامه ریزی صحیح عوامل تاثیر گذار اجتماعی نظیر شورا و مشورت را در افراد نهادینه سازند .

"کمالی"در این مراسم به اهمیت انتخابات نیز تاکید کرد و گفت :برگزاری انتخابات در کشور ما نمونه بارز کار شورایی و استفاده از عقل جمعی است که مردمسالاری دینی را بدنبال داشته است .