زنگ سلامت در مدرسه 22بهمن به صدا در آمد

زنگ سلامت در مدرسه 22بهمن به صدا در آمد     فرماندار اردکان :امکانات و تجهیزات ورزشی مورد نیاز مدارس را تامین می کنیم

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان صبح امروز طی مراسمی در مدرسه ابتدایی 22بهمن اردکان زنگ سلامت به صدا در آمد .

     فرماندار اردکان در جلسه ای که در پایان این مراسم با حضور رییس مرکز بهداشت ،رییس آموزش و پرورش و تعداد دیگری از مسئولین در محل دفتر مدرسه تشکیل شد با تاکید بر اهمیت گسترش سلامت در مدارس گفت:لازم است فرهنگ توسعه سلامتی در مدارس ما نهادینه گردد .که در بخش سلامت جسمانی پرداختن به ورزش مهمترین مقوله است .

     "احمد کمالی "افزود:کمبود امکانات ورزشی در مدارس نباید برای تحرک و تربیت بدنی مشکل ایجاد نماید بنابراین با اختصاص بودجه ای به این امر کمبودهای موجود در امکانات ورزشی توسط آموزش و پرورش شناسایی و ابلاغ خواهد شد و تجهیزات مورد نیاز با بهترین کیفیت تهیه و در اختیارشان قرار خواهد گرفت .

     "اعلایی "رییس مرکز بهداشت اردکان در این جلسه ضمن تقدیر از زحمات و حمایتهای فرمانداردر حوزه بهداشت و سلامت از مدارس شهرستان اردکان بعنوان موفقترین مراکز آموزشی در بحث مدرسه مروج سلامت یاد کرد و گفت :در حال حاضر در شهرستان اردکان 23مرکز بعنوان مدرسه مروج سلامت در نظر گرفته شده است که با همکاری و همراهی آموزش و. پرورش برنامه های موثری در حوزه بهداشت و سلامت در این مدارس انجام خواهد شد .

     "نوریان"رییس اداره آموزش و پرورش اردکان نیز با تبیین بخشی از برنامه های اجرا شده در مدارس مروج سلامت اردکان گفت :در این مدارس علاوه بر بحث سلامت جسم موارد دیگری نظیر سلامت و بهداشت روان،تقویت مقوله های مذهبی و ترویج معنویت ،مشاوره و...نیز مد نظر قرار گرفته است .

     گفتنی است همه ساله در کشور ما همزمان با روز جهانی بهداشت و سلامت از 18لغایت 24فروردین ماه بعنوان هفته سلامت نامگذاری می گردد.