رونمایی از تابلوهای جدید موزه مفاخر شهرستان اردکان

رونمایی از تابلوهای جدید موزه مفاخر شهرستان اردکان


با حضور فرماندار انجام شد

فرماندار اردکان در این مراسم که با حضور معاون میراث فرهنگی استان ،شهردار و جمعی از میراث دوستان شهرستان اردکان برگزار شد ضمن گرامیداشت سوم خرداد ماه سالروز عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر به بزرگداشت ارزشهای والای فرهنگی اشاره نمود و گفت :شخصیتهای بزرگی که در تاریخچه فرهنگی هر منطقه ای نامشان به چشم می آید پشتوانه حیات فرهنگی ما هستند .

احمد کمالی بامد نظر قرار دادن خدمات ارزنده ای که شخصیتهای بزرگی چون آیت الله خاتمی برای استان و شهرستان اردکان انجام داده اند افزود :ایجاد اماکنی چون موزه رجال و مفاخر شهرستان و حمایت مادی و معنوی از این مکانها کوچکترین کاری است که نسل امروز در پاسداشت از خدمات پیشینیان می تواند انجام دهد .

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود به تلاشهای دشمنان نظام وانقلاب در روشن نگه داشتن آتش جنگ نرم تاکید کرد و گفت :ترویج ادیان ومکاتب انحرافی ،مبارزه با ارزشها ،ایجاد بدعتهای انحرافی در مکتب تشیع و ایجاد انحراف در خط فکری جوانان و نوجوانان از طریق شبکه های ماهواره ای و فضا های مجازی از مصادیق جنگ نرم دشمن است که برای مبارزه با آن تلاش گسترده و همه جانبه ای لازم است .

فرماندار اردکان همچنین از حمایتهای معنوی بیت حضرت آیت الله خاتمی در غنا بخشی به موزه رجال شهرستان اردکان تقدیر نمود .

مهندس کاظمی معاون میراث فرهنگی استان نیز در این مراسم از تلاشهای مردم و مسئولین شهرستان اردکان درحفظ و احیای بافت قدیم تشکر نمود و فعالیت انجمنهایی چون میراث کهن و انجمن چارسوق که در راستای اهداف میراث فرهنگی فعالیت می کنند را قابل تقدیر عنوان نمود .

گفتنی است در این مراسم از خانواده مرحوم آیت الله خاتمی ،دفتر نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی ،محققین و پژوهشگران اردکانی در عرصه میراث وجمعی از معماران و سنتی کاران اردکان با اهدا لوایح ،تقدیر بعمل آمد .

موزه مفاخر شهرستان اردکان در حال حاضر در محل خانه مرحوم حضرت آیت الله خاتمی اماده پذیرایی و بازدید علاقمندان می باشد .