روغن های غیر استاندارد و بدون مارک تولیدی ارده ظرف یکماهه آینده بطور کلی جمع آوری خواهد شد

روغن های غیر استاندارد و بدون مارک تولیدی ارده ظرف یکماهه آینده بطور کلی جمع آوری خواهد شد


قابل توجه تولیدیهای ارده و حلوا ارده اردکان

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان در جلسه ای که صبح امروز با حضور فرماندار ،دادستان،رییس مرکز بهداشت، بازرگانی ،اصناف و رییس صنف حلوا سازان اردکان در محل سالن شهید عباسی فرمانداری برگزار شد ؛جمع آوری روغنهای غیر استاندارد وبدون مارک در سطح شهرستان مورد تصویب قرار گرفت.

     فرماندار اردکان در این جلسه با توصیه به تولید حلوا ارده ،ارده و روغن ارده با کیفیت گفت : ارده و فراورده های غذایی آن که بصورت انبوه در شهرستان اردکان تولید می شود بطور خاص بعنوان سوغات این شهرستان مطرح بوده و همواره در کل کشور ارده و حلوا ارده اردکان معروف به کیفیت می باشد.در سالهای اخیر نیز بدلیل توصیه های پزشکان اقبال مردمی به سمت استفاده از این ماده غذایی روبه گسترش قرار گرفته است که لازم است نسبت به حفظ کیفیت این محصول در شهرستان اردکان ازطریق نظارت هرچه بیشتر اقدام شود .

     "احمد کمالی"با بیان این مطلب که در حال حاضر بستر و زمینه تولید روغن کنجد بصورت مستقیم نیز در این شهرستان فراهم شده است گفت :روغنهای موجودی که در حال حاضر توسط تولیدیهای ارده به فروش می رسد از ارده تولید می شود که برای تولید این روغن بایستی استانداردهای لازم بهمراه کنترل کیفیت رعایت شود .

     فرماندار گفت :دستگاه های نظارتی نظیر بهداشت و بازرگانی موظفند ظرف یکماه اینده روغنهای بی کیفیت ،غیر استاندارد و بدون نشان تولید را از بازار جمع آوری کنند .

      برخورد قانونی و فوری با تولیدیهای بدون مجوزارده و حلوا ارده وعصاریهای فاقد نشان تولید از دیگر مصوبات این جلسه بود .