روز هوای پاک، تلاش برای داشتن آسمان آبی

شناسه : 148504426

روز هوای پاک، تلاش برای داشتن آسمان آبیبه مناسبت ۲۹ دی‌ماه روز ملی هوای پاک مشاور فرماندار اردکان در امور محیط‌زیست در مطلبی، نام‌گذاری این روز را تلاشی برای داشتن آسمان آبی دانسته و بیان داشته: رفع معضل آلودگی هوا باید به یک وظیفه و آرمان عمومی تبدیل گردد. این مطلب به قلم مجتبی مجدیان اردکانی در زیر می‌آید:

 

روز هوای پاک دریچه‌ای است به‌سوی ایجاد نگرشی نو و تلاشی دوباره برای داشتن آسمانی آبی و به‌دوراز هرگونه آلودگی.

 

بشر امروز درگیر معضلات محیط‌زیستی کلانی همچون گرم شدن زمین، تغییرات اقلیمی و آلودگی منابع زیستی خویش است.

 

کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده و چند سالی است که با مسائل گوناگون زیست‌محیطی مانند کم‌آبی، خشک‌سالی، آلودگی هوا، ریزگردها و خشک شدن تالاب‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کند.

 

در این میان بحث آلودگی هوا به‌ویژه در کلان‌شهرها رفته‌رفته به یکی از مشکلات اصلی و از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران و مردم تبدیل‌شده است.

 

روز هوای پاک دریچه‌ای است به‌سوی ایجاد نگرشی نو و تلاشی دوباره برای داشتن آسمانی آبی و به‌دوراز هرگونه آلودگی.

 

برای نیل به این هدف والا و ارزشمند همکاری و همدلی مسئولین و مردم بیش‌ازپیش ضروری است.

 

مسئولین باید با وضع و اجرای دقیق قوانین، بستر رفع این مشکل را فراهم نموده و با تلاش شبانه‌روزی خود از آلودگی بیشتر هوا جلوگیری نمایند.

 

مردم نیز با تغییر سبک زندگی و سرلوحه قرار دادن محیط‌زیست در فعالیت‌های روزمره خویش، راه را برای داشتن هوایی پاک هموار نمایند.

 

باید این نکته را پذیرفت که بر اساس اصل پنجاهم قانون اساسی جمهوری اسلامی، حفظ محیط‌زیست وظیفه عمومی تلقی می‌گردد و رفع معضل آلودگی هوا نیز باید به یک وظیفه و آرمان عمومی تبدیل گردد و تنها با این دیدگاه مترقی است که می‌توان به آینده‌ای روشن امید داشت و در این راه قدم برداشت.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.