رسالت هنر، بیان دردها و تلطیف فضای جامعه است

شناسه : 146095101

رسالت هنر، بیان دردها و تلطیف فضای جامعه استفرماندار اردکان در نشست صمیمانه با جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان اردکان گفت: رسالتِ هنر، بیان دردها و تلطیف فضای جامعه است.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی اظهار داشت: هنر باید با تعهّد و اخلاق همراه باشد و هنرمند به کسی گفته می‌شود که در همهٔ احوال جانب ادب و تواضع را نگه‌دارد؛ لذا به‌دلیل اثرگذاری بالای هنر در جامعه، یک هنرمند بی‌اخلاق می‌تواند اثرات بسیار مخرّب‌تری نسبت به سایرین بر جامعه بگذارد.
 
فرماندار اردکان با اشاره به اهمیّت فضای مجازی و بیان این‌که «قاطبهٔ فعّالان این عرصه، صادقانه و اخلاق‌مدارانه با مسائل رفتار می‌کنند»؛ ادامه داد: متأسّفانه در برخی موارد، تریبون‌ها به دست کسانی است که صلاحیّت لازم را ندارند و صدای‌شان به بدگویی، ناسزا و افترا بلند است.
 
وی تصریح کرد: در چنین شرایطی، نقش هنرمندان برای اصلاح بداخلاقی‌ها و تلطیف وضعیّت و بازگرداندن آرامش به مردم اهمیّت دوچندان پیدا می‌کند.
 
مقیمی با تأکید بر این‌که «زبان گفت‌وگو اثربخش و راه‌گشاست»؛ ادامه داد: در دوره‌هایی به‌واسطهٔ برخی کوته‌نگری‌ها، سنگ‌اندازی‌هایی در مسیر رشد و بالندگی هنر کشور صورت گرفته و هنرمندان به حاشیه رانده شدند.
 
نمایندهٔ عالی دولت گفت: بعد از گذشت ۴ دهه از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، وجود چنین مسائل و نگرش‌هایی زیبندهٔ نظام نیست و تأثیرگذارترین راه برای بیان دستاوردهای چهل‌سالهٔ انقلاب، زبان هنر است.
 
وی ادامه داد: در اردکان که به شهر ادب و گفت‌وگو اشتهار دارد؛ از انجمن‌های هنری انتظار می‌رود فعّالانه‌تر در عرصه‌های مختلف وارد شوند و اجازهٔ تأثیرگذاری برخی جریانات ضدّفرهنگی و ضدّهنری از بیرون سلب شود.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان بیان داشت: تلاش ادارهٔ فرهنگ و ارشاد اسلامی برای راه‌اندازی «گذر فرهنگ و هنر اردکان» با همکاری ادارهٔ میراث فرهنگی، شایستهٔ تقدیر است.
 
وی اظهار امیدواری کرد با گشایش این گذر، روح تازه‌ای به فعّالیّت‌های هنری در اردکان و جلب مشارکت مردم در برنامه‌های ادبی، موسیقی، نقّاشی و... دمیده شود.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.