رایزنی فرماندار اردکان و نماینده اقلیت مذهبی زرتشتیان در مجلس برای حل مشکلات عمرانی پیر سبز چک چک و هریشت

رایزنی فرماندار اردکان و نماینده اقلیت مذهبی زرتشتیان در مجلس برای حل مشکلات عمرانی پیر سبز چک چک و هریشت


در آستانه آیین سنتی سالیانه زرتشتیان انجام شد

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری ،عصر پنجشنبه فرماندار اردکان با حضور در محل زیارتگاه زرتشتیان(چک چک)با نماینده این قشر در مجلس شورای اسلامی دیدار و درخصوص درخواستهای ارائه شده از سوی مسئول انجمن زرتشتیان شهرستان اردکان برای عمران پیر سبز چک چک و هریشت رایزنی و تبادل نظر نمود .

     "احمد کمالی"در این دیدار با تاکید بر اصل حفظ وحدت مذاهب و ادیان و لزوم خدمترسانی به اقلیتهای مذهبی بعنوان یکی از رویکردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ،زرتشتیان را از جمله اقلیتهایی عنوان کردکه در سایه نظام اسلامی در کمال آرامش و امنیت و با تعامل و پایبندی به قوانین زندگی می کنند وافزود:زیارتگاه زرتشتیان علاوه بر تقدسی که در بین زرتشتیان برای آن قائل می باشد بعنوان یکی از آثار باستانی و مراکز گردشگری شهرستان اردکان مطرح است که بحمداله در سالهای اخیر نیز برای عمران این اماکن فعالیتهای صورت گرفته است .

     فرمانداراردکان با مطرح نمودن موضوع فضای سبز و امکانات رفاهی مجموعه چک چک به درخواست زرتشتیان خواستار پیگیری حل این موضوعات از طریق نماینده آنان در مجلس شورای اسلامی شد .

     "دکتر اختیاری"نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از حسن نظر فرماندار ،مساعدتهای صورت گرفته برای توسعه عمران و آبادانی زیارتگاه ها خصوصا چک چک را ارج نهاد و گفت:حمایتهای مسئولین شهرستان باعث شده که علیرغم استقبال بالای زرتشتیان ااز سراسر کشور برای شرکت در آیینهای مخصوص مشکلات رفاهی به حداقل برسد .

     وی ابراز امیدواری کرد با اختصاص اعتبار لازم درخصوص بهسازی ورودی زیارتگاه و سایر مواد عمرانی، وضعیت این اماکن برای هم کیشان زرتشتی و گردشگران مقبول تر واقع گردد.

     گفتنی است همه ساله از 24لغایت28خردادماه آیین سنتی زرتشتیان باحضور زرتشتیان سراسر کشور و جهان در زیارتگاه پیر سبز چک چک واقع در شهرستان اردکان برگزار می شود .