دیدار رئیس نظام دامپزشکی استان یزد با فرماندار اردکان

شناسه : 159964099

دیدار رئیس نظام دامپزشکی استان یزد با فرماندار اردکانفرماندار اردکان در دیدار کاظم نجفی فیروزآباد رئیس نظام دامپزشکی استان بر استفاده حداکثری از توانمندی علمی نظام دامپزشکی در حوزه تصمیم‌گیری‌ها و کمک به دامداران برای بهره‌وری حداکثری از امکانات تأکید کرد.
 
بهروز شهابی‌زاد با اشاره به این‌که شهرستان اردکان یکی از قطب‌های مهم پرورش دام‌هایی نظیر اسب و نژادهای خاص بز و گوسفند است؛ از آغاز عملیات اجرایی بیمارستان تخصصی دامپزشکی در اردکان به‌عنوان یکی از فعالیت‌های مهم در این حوزه یاد کرد و اظهار امیدواری نمود با بهره‌‌گیری از نظرات کارشناسان و متخصصان، به موفقیت‌های مهمی در این حوزه دست یابیم.
 
وی ورود نژادهای پربازده به شهرستان اردکان را زمینه‌ساز تشکیل گنجینه ارزشمند ژنی دام سبک در استان ارزیابی کرد و از آمادگی شهرستان برای اعطای تسهیلات درخصوص ایجاد آزمایشگاه‌های تخصصی دامپزشکی برای تکمیل چرخه درمان و شناسایی بیماری‌های دام خبر داد.
 
گفتنی است در ابتدای این نشست، کاظم نجفی فیروزآباد رئیس نظام دامپزشکی استان به ارائه گزارشی از وضعیت استان و شهرستان در حوزه دامپزشکی پرداخت.
 
وی گفت: تاکنون موردی از ورود آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان در استان و شهرستان گزارش نشده و مراقبت‌های ویژه برای شناسایی موارد احتمالی در جریان است.
 
نجفی فیروزآباد از اعطای مجوزهای کلینیک جراحی دام در استان خبر داد و واردات بزهای نژاد سانن و... به اردکان را موجب تنوع ذخیره ژنی استان دانست.
 
 
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.