دومین همایش حفاظت از یوز ایرانی در اردكان برگزار شد

دومین همایش حفاظت از یوز ایرانی در اردكان برگزار شد


به گزارش ایرنا

     به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، معاون محیط طبیعی مدیركل محیط زیست استان یزد در این همایش با بیان اینكه وضعیت زیستی یوزپلنگ در استان یزد بحرانی است افزود: چنانچه چاره ای اندیشیده نشود آینده آن بسیار غم انگیز خواهد بود.

     ' حسن اكبری' نسبت به در معرض خطر قرار گرفتن ادامه زیست یوزپلنگ در زیستگاه های استان یزد هشدار داد و تصریح كرد: در حال حاضر 35 تا 50 قلاده یوزپلنگ در استان یزد وجود دارد،ادامه داد: سه زیستگاه از زیستگاه های یوزپلنگ ایرانی در شهرستان اردكان قرار دارد كه 60 درصد جمعیت این گونه جانوری را شامل می شود.

     امام جمعه موقت اردكان نیز در این همایش با بیان اینكه شكار در دین ما به جزء برای نیاز حرام است افزود: در دین ما به نگهداری حیوان خیلی تاكید شده است .

     'سید اسماعیل شاكر' افزود: حق حیوانات را باید رعایت كرده و نباید آنها را اذیت كنیم .

     وی ادامه داد: مردم دین دار محیط زیست خود را حفظ می كنند.

     فرماندار اردكان هم در این همایش با اشاره به صنعتی شدن شهرستان اردكان بر ضرورت رعایت مسائل زیست محیطی توسط مدیران مراكز صنعتی تاكید كرد.

     'احمد كمالی' افزود: امیدواریم شهرستان اردكان در كنار پیشرفت های صنعتی و اقتصادی در حوزه محیط زیست نیز یكی از شهرستان های نمونه كشور باشد زیرا بر ماست كه حیات گونه های جانوری را به اندازه حیات انسانها مهم بشماریم.

     در این همایش از محیط بانان و تلاشگران عرصه محیط زیست شهرستان اردكان تجلیل شد.