دوران سالمندی، دوران اوج پختگی و تجربه است

شناسه : 140397012

دوران سالمندی، دوران اوج پختگی و تجربه استفرماندار اردکان در جلسه مشترک کمیته مناسب‌سازی محیط شهری و ساماندهی امور سالمندان شهرستان گفت: دوران سالمندی در ایران در مقایسه با کشورهای پیشرفته، دوران سختی به‌حساب می‌آید و باید مدیریت لازم برای دوران سالمندی صورت گیرد.
 
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی بیان داشت: فرهنگ توجه به دوران بازنشستگی و سالمندی در ایران به‌درستی تعریف نشده و به بازنشستگان به‌عنوان افراد سالخورده‌ی بدون قابلیت نگاه می‌شود؛ درحالی‌که دوران سالمندی، دوران اوج پختگی و تجربه است.
 
 
وی اظهار داشت: با محوریت فرمانداری و استفاده از ظرفیت شهرداری و ادارات مرتبط، مرکزی برای استفاده بهینه سالمندان از زمان و فرصت‌های موجود دایر می‌شود.
 
 
فرماندار اردکان، ارزیابی ظرفیت ادارات برای استفاده در مباحث سالمندی را ازسوی اداره بهزیستی خواستار شد و گفت: پتانسیل و وظایف ادارات طی تفاهم‌نامه‌ای به آنان ابلاغ و خدمات موردنیاز از آن‌ها گرفته می‌شود.
 
 
مقیمی، اظهار داشت: دوران سالمندی و بازنشستگی، دوران ناگزیری است و چنان‌چه مسئولان، خود را در آن دوران تصور کنند؛ لحظه‌ای در انجام اقدامات لازم برای سالمندان درنگ نخواهند کرد.
 
 
گفتنی است بازدید دوره‌ای رؤسا و کارمندان ادارات از سرای سالمندان و مراکز نگهداری آنان، از مصوبات دیگر این جلسه بود.
 
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.