دفتر خبری شهرستان اردکان افتتاح شد

دفتر خبری شهرستان اردکان افتتاح شد


با حضور امام جمعه،نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی،فرماندار،مدیر کل صدا و سیمای استان یزد و جمعی از مسئولین شهرستان

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری ،روز پنجشنبه طی مراسمی که با حضور امام جمعه اردکان،نماینده مجلس،فرماندار ،مدیر کل صدا و سیمای استان یزد و جمعی از مسئولین این شهرستان برگزار شد دفتر خبری اردکان در محل فرهنگسرای آیت الله خاتمی افتتاح شد .

     مدیر کل صدا و سیمای استان یزد در این مراسم رویکرد جدید سازمان صدا وسیمای استان را تولید گزارشات و مستندات خبری عنوان کردو گفت:در شهرستان اردکان ظرفیتهای بالایی برای تولید اینگونه گزارشات وجود دارد که با بهره گیری از آنها می توان کیفیت اخبار تولیدی را ارتقا بخشید .

     "آسایش"افزود:صدا و سیمای استان یزد درصورت احداث ساختمان مستقل برای دفتر خبری جهت تامین نیرو و تجهیز آن آمادگی دارد.

     وی همچنین برای برگزاری دوره های مختلف آموزشی ویژه خبرنویسی،نویسندگی،گویندگی و.. در محل دفتر خبری درصورت ایجاد زیرساخت لازم قول مساعد داد.

     امام جمعه اردکان نیز در این برنامه همراهی هرچه بیشتر صدا و سیمای مرکز استان یزد را برای تولید گزارشات خبری در شهرستان اردکان خواستار شد و ابراز امیدواری کرد با افتتاح و توسعه دفتر خبری تحول بزرگی در زمینه اخبار شهرستان اردکان دررسانه ملی را شاهد باشیم .

     نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به وجود پتانسیلهای ارزشمند تاریخی،فرهنگی و انسانی در این شهرستان ابراز امیدواری کرد که این دفتر خبری بتواند در زمینه معرفی هرچه بیشتر این پتانسیلها از طریق تهیه گزارشات فاخر اقدام نماید.

     تابش بر استفاده از نیروهای بومی برای توسعه فعالیتهای خبری اردکان تاکید ورزید و افزود:چنانچه صداو سیمای مرکز یزد برای افزایش کیفیت محتوایی تولیدات سمعی و بصری در این شهرستان برنامه ریزی کند مجموعه مسئولین اردکان منابع مالی آنرا تامین خواهند نمود .

     فرماندار اردکان نیز در آیین افتتاح دفتر خبری شهرستان اردکان گفت:تاکنون مبلغ 150میلیون ریال برای راه اندازی و تجهیز این دفتر هزینه شده است .

     "کمالی"همچنین از اختصاص یک قطعه زمین در محل مناسب جهت احداث دفتر خبری شهرستان اردکان تاپایان سال خبر دادوخاطر نشان کرد با احداث ساختمان مستقل دفتر خبری و مساعدت سازمان صدا و سیما شاهد استفاده هرچه بیشتر از ظرفیتهای خبری در این شهرستان باشیم .

     وی درخصوص خرید یکدستگاه دوربین فیلمبرداری با کیفیت به مبلغ100میلیون ریال برای توسعه فعالیتهای خبری ظرف هفته آینده قول مساعد داد.