دستیابی بانوان به جایگاه حقیقی‌شان عامل تحول اجتماعی است

شناسه : 153210776

دستیابی بانوان به جایگاه حقیقی‌شان عامل تحول اجتماعی استمعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردکان گفت: ارتقاء جایگاه واقعی زنان، حفظ ارزش‌ها و کرامت آن‌ها منشأ تحول و پیشرفت‌های بزرگ اجتماعی است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان رقیه کرمانیان در آیین تجلیل از زنان کارمند شرکت‌کننده در مسابقات دهه فجر جام شهید قانعی این مطلب را بیان کرد و با گرامیداشت میلاد فاطمه الزهرا (س)، هدف از یادآوری این ایام را تجلیل از افراد الگوساز و تشکر از زحمت مادران دانست.


وی افزود: متأسفانه کمترین ارزش کاری برای زنان در نظر گرفته شد درحالی‌که آن‌ها بسیار مسئولیت‌پذیر و در حوزه کارهای خود متعهدتر هستند.


معاون فرمانداری اردکان با بیان اینکه از سوی دیگر زنان علاوه بر مدیریت خانه، مسئولیت سخت مادری و پرستاری فرزندان را به عهده‌دارند، تصریح کرد: تأسف‌انگیز است آن‌ها از کمترین امکانات بهره‌مند و بیشترین توانمندی را در همه زمینه‌ها انجام می‌دهند و نشان هم داده‌اند که می‌توانند.


کرمانیان اظهار داشت: خواست زنان در طول تاریخ این بود که دیده و کرامتشان حفظ شود، امیدواریم در سایه انقلاب و اسلام این موضوع در نظر گرفته شود.


وی اظهار داشت: خوشبختانه زنان شهرستان در همه زمینه‌ها به‌خصوص در حوزه ورزش فعال هستند، باید قدردان آن‌ها بود.


معاون سیاسی فرمانداری اردکان گفت: بانوان می‌توانند با پرداختن به فعالیت‌های ورزشی سلامت روح و جسم و نشاط خود را حفظ کنند و در این راستا تصمیم‌های خوبی در زندگی‌شان بگیرند.


همچنین رئیس اداره ورزش و جوانان اردکان با بیان اینکه بیش از نیمی از جمعیت جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند و در شهرستان به ازای هر ۱۰۰ نفر مرد، ۱۲۰ نفر زن وجود دارد افزود: این نسبت بالایی است و باید توجه بیشتری به حوزه زنان ازلحاظ ورزش و فعالیت‌های آن‌ها شود.


احمد شکراللهی اظهار داشت: وضعیت ورزش جامعه اردکان خوب نیست و ارزیابی‌هایی که از بانوان صورت گرفته و غربالگری‌ها نشان از وضعیت بد ساختار بدنی آن‌ها حکایت دارد.


وی پیشنهاد کرد: آموزش‌های لازم در مدارس صورت گیرد که کمتر شاهد مشکل فیزیکی و اسکلتی در میان دختران که مادران آینده جامعه هستند، باشیم، باید نگاه‌ها به این حوزه تغییر کند تا مشکل از جامعه کمتر شود.


همچنین در آیین یادشده از ۸۰ زن فعال در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... توسط فرمانداری اردکان تجلیل شد.


همچنین به همت فرمانداری و اداره ورزش و جوانان از ۴۰ نفر بانوانی که در مسابقات کارمندی دهه فجر مقام برتر را کسب کردند، تجلیل شد.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.