درصورت عدم ابلاغ آیین نامه جدید جرایم، شهرهای ایران در آینده نزدیک به پارکینگ اتومبیل و جاده ها به قتلگاه تبدیل می شد

درصورت عدم ابلاغ آیین نامه جدید جرایم، شهرهای ایران در آینده نزدیک به پارکینگ اتومبیل و جاده ها به قتلگاه تبدیل می شد


رییس پلیس راه استان در اردکان :

     رییس پلیس راه استان یزد در جلسه مشترک شوراهای شهر و روستا ،بخشداریها و دهیاریها گفت : درصورت عدم ابلاغ آیین نامه جدید جرایم، شهرهای ایران در آینده نزدیک به پارکینگ اتومبیل و جاده ها به قتلگاه تبدیل می شد.

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری ،"سرهنگ سید حسن حسینی "ظهر دیروز در جلسه ای که با حضورفرماندار ، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا ،بخشداران و دهیاران منطقه در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد با اعلام این مطلب توجه جمع را به آیین نامه جدید جرایم رانندگی جلب کرد و افزود :هدف از ابلاغ و اجرای این آیین نامه اخذ جریمه بیشتر از رانندگان و به سختی انداختن آنان نیست بلکه امیدواریم با اجرای صحیح این قوانین میزان حوادث و سوانح و کشتارهای ناشی از تصادف که بعنوان قاتل خاموش شهرت یافته است به حداقل تقلیل یابد .

     رییس پلیس راه استان با اعلام این مطلب که مرحله دوم این قانون از ابتدای دیماه در سراسر کشور اجرا خواهد شد گفت :با اجرای مرحله اول قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی از اردیبهشت ماه سال جاری و همراهی مردم با پلیس در این مدت کوتاه تلفات انسانی به طور قابل ملاحظه ای کاهش یافته است.

     وی افزود پلیس خدمتگزار به دنبال اصلاح و بهبود رفتار ترافیکی است نه اعمال جریمه لذا رعایت قوانین و مقررات را به عموم کاربران ترافیک اعم از راننده ،عابر ،سرنشین و متصدیان حمل و نقل توصیه می نماییم .

     حسینی با بیان بخشی از حوادث فجیع جاده ای و سوانح مرگباری که بدلیل سهل انگاری برخی رانندگان جان خود و اطرافیانشان به خطر افتاده است تاکید کرد با اعلام قانون جدید رسیدگی به تخلفات و ثبت تخلفات در سیستم پلیس بهمراه اعمال نمره منفی ،ضبط گواهینامه و توقیف خودرو در صدد کاهش جرایم رانندگی خواهیم بود .

     گفتنی است در این مرحله از اجرای قانون جدید جرایم، سقف جریمه تا 200هزار تومان افزایش یافته است .