درد جامعه امروز توسعه‌نیافتگی و عدم مطالعه است

شناسه : 148502526

درد جامعه امروز توسعه‌نیافتگی و عدم مطالعه استفرماندار اردکان در نشست کتاب‌خوانی که به مناسبت گرامیداشت هفته نهضت سوادآموزی در زندان اردکان برگزار شد؛ گفت: برگزاری نشست کتاب‌خوان در زندان اقدام بسیار مؤثری است که می‌تواند جرقه‌ای در جهت تغییر سرنوشت مددجویان باشد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی در این آیین با اشاره به اقدامات مطلوب و بی‌نظیر زندان اردکان در راستای ایجاد فضای مناسب در جهت اصلاح و تربیت مددجویان بیان داشت: درد جامعه امروز توسعه‌نیافتگی و عدم مطالعه و نبودن دانایی است.

 

فرماندار اردکان اضافه کرد: نشست کتاب‌خوان در زندان اقدام بسیار مؤثری است که می‌تواند جرقه‌ای در جهت تغییر سرنوشت مددجویان باشد.

 

وی با بیان اینکه دانایی محور توسعه است و این امر فقط با مطالعه محقق می‌شود خطاب به زندانیان اظهار داشت: امیدوارم روزی رقم بخورد که کتاب همان یار مهربان دوران ابتدایی باشد و مطمئناً یاری مهربان‌تر از کتاب وجود ندارد.

 

فرماندار اردکان اظهار داشت: در حال حاضر که در این مکان هستید از فرصت‌ها استفاده و کتاب مطالعه کنید تا چراغ دل‌هایتان سوی دنیا روشن شود، انسان‌ها با تدبر و تفکر می‌توانند خوب زندگی کنند زندگی فرصتی است که یک‌بار به انسان تعلق می‌گیرد.

 

مقیمی ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان و خدمتگزاران زندان گفت: به امید روزی که در جامعه جهل رخت ببندد و وسوسه‌های جرم کاهش یابد.

 

تجلیل از زندانیان نوسواد، اجرای سرود توسط گروه موسیقی معرفت زندان اردکان، اجرای برنامه توسط مددجوی مرشد زورخانه‌ای، معرفی کتاب‌هایی نظیر کاوش گران آسمان، بابا نظر، سلام بر ابراهیم، تذکره الاولیا، بهشت جوانان و... توسط زندانیان و اهدای جوائز به زندانیان فعال در بخش سوادآموزی و کتاب‌خوانی ازجمله برنامه‌هایی بود که در این مراسم انجام شد.

 

به همت واحد فرهنگی زندان اردکان و با همکاری فرمانداری، اداره کتابخانه‌های عمومی و معاونت سوادآموزی اداره آموزش‌وپرورش اردکان، هم‌زمان با گرامیداشت هفته نهضت سوادآموزی در سراسر کشور و همچنین به‌منظور معرفی و تجلیل از زندانیان نوسواد، نشست کتاب‌خوان در این زندان برگزار شد.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.