دانش‌آموزان شاد، مسئولیت‌پذیر و آینده‌نگر هستند

شناسه : 147943742

دانش‌آموزان شاد، مسئولیت‌پذیر و آینده‌نگر هستندمعاون سیاسی، امنیتی اجتماعی فرماندار اردکان گفت: به وجود آوردن شادی و نشاط در دانش‌آموزان در مدارس، زمینه آینده‌نگری، مسئولیت‌پذیری و هدفمندی را در آن‌ها تقویت می‌کند.

 

به گزارش روابط‌عمومی فرمانداری اردکان رقیه کرمانیان در نشست شورای منطقه‌ای آموزش‌وپرورش اردکان افزود: دانش‌آموزان مهم‌ترین رکن نظام آموزش‌وپرورش محسوب می‌شوند که باید به شادابی این سرمایه‌های ملی توجه ویژه شود.


وی اضافه کرد: اگر به توانایی‌های ابعاد وجودی دانش‌آموزان نظیر عاطفی، اخلاقی و معنوی توجه نشود به توانایی و شایستگی‌ها دست نخواهند یافت.


معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرمانداری اردکان با بیان اینکه خوشبختانه مربیان و معلمان مدارس این شهرستان به این موضوع توجه کافی دارند و زمینه شاداب بودن دانش‌آموزان را مهیا کرده‌اند تصریح کرد: دانش‌آموزان اردکانی با اعتمادبه‌نفس کامل، خودشان مجریان برنامه‌های مدارس هستند که باید از مدیران و مربیان آن‌ها تقدیر و تشکر کرد.


کرمانیان اظهار داشت: در محیط شاد، ذهن انسان پویا، زبانش گویا و استعدادش شکوفا می‌شود.


وی با بیان اینکه: «هنگامی‌که مدرسه مکانی برای آموختن مهارت‌های کاربردی زندگی می‌شود دانش‌آموزانش بانشاط‌ خواهند شد» یادآور شد: بین شاد بودن و امید به زندگی یک رابطه مستقیم وجود دارد. 


محمد اشرفیان مدیر اداره آموزش‌وپرورش و دبیر شورای منطقه‌ای نیز در ادامه با بیان اینکه در آستانه هفته بزرگداشت شوراهای آموزش‌وپرورش، هستیم افزود: شورای منطقه‌ای به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان آموزش‌وپرورش است که مصوبات آن به‌مثابه قانون بوده و از اهمیت ویژه‌ای در حل مسائل و مشکلات آموزش‌وپرورش منطقه برخوردار است.


معاون پرورشی و فرهنگی اداره آموزش‌وپرورش اردکان هم در خصوص نهضت ملی حفظ جزء سی‌ام قرآن کریم افزود: اصلی‌ترین هدف آموزش‌وپرورش بر اساس سند تحول بنیادین، تربیت نسل آینده برای رسیدن به درجه حیات طیبه است.


مسعود فداکار این طرح را در راستای سیاست‌های سیزده‌گانه مقام معظم رهبری و بر اساس راهکارهای هفتگانه تربیت قرآنی در سند تحول بنیادین عنوان نمود.


معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش اردکان گفت: برای نظارت بر حسن اجرای این برنامه ۷۰ نفر از همکاران آموزش‌دیده به‌عنوان ارزیاب در مدارس حضور می‌یابند.


فداکار تصریح کرد: در شهرستان اردکان ۲ باب دارالقرآن حضرت امام خمینی (ره) و حضرت فاطمه الزهرا (س) و ۷۱ مدرسه ضمیمه قرآنی درمجموع بیش از یک هزار دانش‌آموز را تحت پوشش فعالیت‌های قرآنی قرار داده و از این طریق به اشاعه فرهنگ قرآن و نماز می‌پردازند.


وی تصریح کرد: از دیگر فعالیت‌های واحد تربیتی آموزش‌وپرورش در این زمینه طرح حفظ موضوعی قرآن مجید است که دربرگیرنده آیاتی از کلام‌الله و همراه با ترجمه و داستان‌های مصور است.


این مسئول اظهار داشت: برگزاری دوره ضمن خدمت قرآن برای همکاران فرهنگی، به مدت ۸۴ ساعت از دیگر فعالیت‌های در حال اجرا درزمینهٔ نشر فرهنگ قرآنی است.


فداکار در ادامه به شرح مختصر برنامه‌های بزرگداشت چهل امین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی پرداخت و افزود: تشکیل کمیته‌های برنامه‌ریزی با حضور همکاران و نیز دانش‌آموزان، برگزاری جنگ شادی در کانون امام (ره)، برگزاری جنگ جوانه‌ها برای دانش‌آموزان، برگزاری جشنواره فیلم رشد، مسابقه عطر انتظار، مسابقه شیرین تراز عسل، مقاله‌نویسی، برگزاری مسابقات معارف و فرهنگی ـ هنری از اهم برنامه‌های در نظر گرفته‌شده برای دهه فجر است.


اردکان ۱۹ هزار دانش‌آموز دارد.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.