خواهر خواندگی شهرستان اردکان با یکی از شهرهای آسیایی یا اروپایی +عکس

خواهر خواندگی شهرستان اردکان با یکی از شهرهای آسیایی یا اروپایی +عکس


در دیدار فرماندار با نماینده یونسکو در ارد کان مطرح شد:
فرماندار شهرستان اردکان صبح امروز در نشستی که با هدف احیای بافت قدیم با حضور نماینده یونسکو در اردکان برگزار شد ضمن بر شمردن موقعیت خاص و باستانی این شهرستان و ذکر پاره ای از پتانسیلهای توریستی و اکو توریستی منطقه اردکان، سختکوشی و قناعت را صفت ویژه مردم این شهرستان دانست و گفت :وجود قناتهای طولانی و شیوه خاص کشاورزی مردم اردکان علی رغم شوری آب وخاک همه گواه صادق همت مردمان این سامان است که این مهم را در شیوه معماری و ساخت خانه ها و مساجد نیز مشاهده می کنیم .
کمالی ضمن دعوت از نماینده یونسکو جهت بازدید از اماکن باستانی نظیر چک چک خواستار توسعه ارتباط ها با سازمان جهانی یونسکو گردید و برای عقد تعهد خواهر خواندگی با یکی از شهرهای اروپایی یا آسیای که شباهت بافتی و فرهنگی با شهرستان اردکان دارند اعلام آمادگی نمود. وی در این خصوص خواستار کمک و معرفی از طریق سازمان جهانی یونسکو و سازمان مردمی همیاران غدا در اردکان گردید.
خانم تانکشی نماینده سازمان جهانی یونسکو نیز ضمن ابراز رضایت از حضور در شهرستان اردکان فعالیت های صورت گرفته در زمینه احیای بافت قدیم را بسیار مفید و موثر ارزیابی نمود و گفت :تلاش مسئولین شهرستان اردکان برای حفظ هویت فرهنگی منطقه جالب و قابل تقدیر بوده و این شهرستان با جاذبه هایش نه تنها در کشور خود بلکه در دنیا می تواند مطرح باشد