خبر انتقال کارخانه فولاد اشکذر به اردکان، کذب است

خبر انتقال کارخانه فولاد اشکذر به اردکان، کذب استهادی مقیمی عصر روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: در برخی از شبکه‌ها و تارنماهای غیررسمی شهرستان خبر کذبی مبنی بر این‌که فولاد اشکذر به اردکان منتقل می‌شود، منتشر کردند و در این خصوص لازم است چند نکته را متذکر شد.

 

وی اضافه کرد: مدیران کارخانه فولاد در شهرستان اشکذر سرمایه‌گذاری کرده‌اند، ۴۱ درصد آن متعلق به سهام عدالت و ۳۵ درصد به کارخانه فولاد آلیاژی و فولاد غدیر ایرانیان اردکان تعلق دارد و بقیه، سهام سایر افراد است.

 

فرماندار اردکان با بیان این‌که کار احداث فولاد اشکذر از چند سال قبل در اشکذر شروع و بخشی از ساختمان‌های اداری و فنداسیون کارخانه اجرا شد، تصریح کرد: هیچ‌گونه درخواستی از سوی مسئولان شرکت یادشده مبنی بر تغییر پروانه یا انتقال به اردکان به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد ارائه نشده و عملاً این موضوع منتفی است.

 

مقیمی از مردم درخواست کرد، اخبار را از منابع رسمی دنبال و از مدیران شبکه‌ها و سایت‌های غیررسمی خواست قبل از انتشار از صحت و سقم خبر اطلاع پیدا کنند و باعث نگرانی و ناراحتی مردم نشوند.

 

چندی پیش در یکی از سایت‌های بدون مجوز شهرستان اردکان خبر «انتقال و احداث طرح فولاد یک» در اردکان که مطلق به شهرستان اشکذر است، منتشر شد.