حل مشکل گاز بخش خرانق اردکان دغدغه اصلی مسئولین این شهرستان در بخش گاز است

حل مشکل گاز بخش خرانق اردکان دغدغه اصلی مسئولین این شهرستان در بخش گاز است


درخواست فرماندار اردکان از مدیرعامل شرکت گاز استان :

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری "احمد کمالی"در ملاقات روز یکشنبه با مدیر عامل شرکت گاز استان یزد که بمنظور تودیع و معارفه روسای گاز شهرستان اردکان در محل سالن شهید عباسی فرمانداری انجام شد با طرح این درخواست خواستار پیگیری جدی مجموعه گاز استان برای حل این مشکل شد .

     فرماندار اردکان با برشمردن برخی از پتانسیلهای مهم صنعتی و معدنی بخش خرانق ولزوم اشتغالزایی بومی در این منطقه برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر گفت:باوجود غنای بالای معادن در این بخش متاسفانه خرانق همچنان از لحاظ تامین زیرساختهای اساسی نظیر گاز مظلوم مانده است .

     اتصال روستای چاه افضل بخش مرکزی به شبکه سراسری گاز درخواست دیگر فرماندار اردکان از مدیرکل گاز استان بود .وی همچنین درخصوص تامین گاز کوره های آجر پزی حاشیه اردکان که بخش اعظم آلودگی بدلیل استفاده از سوخت نامناسب را منجر گردیده است خواستار اقدام عاجل گردید.

     مدیر عامل شرکت گاز استان یزد در این نشست با توجه به درخواست فرماندار اردکان ،انتقال گاز به بخش خرانق را از مهمترین برنامه های آتی این شرکت عنوان نمود و گفت:خوشبختانه این طرح در سفر سوم دولت به استان یزد مورد تصویب قرار گرفت و درحال حاضر مطالعات اولیه آن آغاز شده و دفاعیات لازم برای تسریع در آغاز عملیات اجرایی آن در محل پایتخت انجام گرفته و به محض تامین بودجه شاهد اجرایی شدن این پروژه خواهیم بود .

     "علیرضا پیله ور"با اعلام این خبر که تا قبل از آغاز فصل سرما 141روستای مصوب شده استان در سوم سفر از نعمت گاز بهره خواهندشد افزود:تعداد 120روستای باقیمانده استان نیز در سال آینده از گاز بهره خواهند گرفت که روستاهای چاه افضل بخش مرکزی و فخر آباد بخش عقدا نیز جزاین روستاها خواهند بود .

     مدیرعامل گاز استان با تاکید بر اصل صرفه جویی و لزوم بهینه سازی مصرف سوخت توسط مردم در آستانه فصل سرما خاطر نشان ساخت؛ با اضافه شدن فازهای جدید پارس جنوبی به شبکه توزیع گاز کشور انشالله از سال آینده کمبود سوخت مرتفع خواهد شد ولی درعین حال مصرف کنندگان بایستی باصرفه جویی و استفاده صحیح از ذخایر سوختی ،دولت را در تحقق اهداف خدمترسانی خود یاری نمایند .این مهم دربخش صنایع وکارخانجات هم می تواند با پرداخت به موقع مطالبات دربخش گاز وجلوگیری از انباشت بدهی در این راستا صورت پذیرد .

     درخاتمه این جلسه از سوی فرماندار اردکان و مدیرعامل شرکت گاز استان یزد از زحمات 10ساله "مهندس صفوی"در سمت رییس اداره گاز ناحیه اردکان تقدیر و تشکر بعمل آمد و "مهندس زارع"بعنوان رییس جدید این اداره معرفی و منصوب گردید.