حضور فرماندار اردکان در روستای مزرعه‌نو/ بررسی مشکلات این روستا با حضور مسئولین شهرستان

حضور فرماندار اردکان در روستای مزرعه‌نو/ بررسی مشکلات این روستا با حضور مسئولین شهرستانفرماندار اردکان در ادامه‌ی سفرهای خود به روستاهای شهرستان، صبح امروز (پنج‌شنبه) به همراه جمعی از مسئولین این شهرستان در روستای «مزرعه‌نو» حضور یافت.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، حسین اسماعیلی در ابتدای این سفر، با حضور در گلزار شهدای مزرعه‌نو، ضمن ادای احترام به مقام شامخ 21 شهید این روستا و فاتحه‌خوانی، از صبوری، متانت و بُردباری خانواده‌های این شهدا تقدیر کرد.
 
فرماندار اردکان سپس به بازدید از پروژه‌های عمرانی تکمیل‌شده و در حال اجرا در این روستا شامل استخر ذخیره‌ی آب، حسینیه‌ی حضرت بقیّة‌الله‌الاعظم (ع) و گرمابه‌ی عمومی این روستا با قدمت 60 سال پرداخت و از تلاش‌های صورت‌گرفته توسّط مسئولین این روستا و نیز همراهی و همکاری مردم تشکّر کرد.
 
وی در ادامه با حضور در مرکز بهداشتی و درمانی مزرعه‌نو، در جریان روند رسیدگی به بیماران و مراجعین قرار گرفت و طیّ سخنانی، به نگاه ویژه‌ی دولت تدبیر و امید در خصوص کاهش هزینه‌های درمانی بیماران در سراسر کشور اشاره نمو و گفت: اقدامات دولت یازدهم در زمینه‌ی بهداشت و درمان، رضایت‌مندی چشم‌گیر مردم را در پی داشته است. اسماعیلی با یادآوری مشکلاتی در خصوص تأمین کادر درمانی مستقر در برخی از مناطق محروم و به‌ویژه روستای مزرعه‌نو، خواستار توجّه جدّی متولّیان امر بهداشت و درمان شهرستان و حلّ این مشکل شد.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان سپس با حضور در ساختمان شورای اسلامی و دهیاری مزرعه‌نو، در جلسه‌ای با حضور دهیار، اعضای شورا، مسئولین شهرستان و جمعی از مردم این روستا شرکت و به بررسی مشکلات آنان پرداخت.
 
حسین اسماعیلی به مشکلِ راهِ روستایی مزرعه نو اشاره کرد و افزود: با توجّه به درخواست‌های مردمیِ رسیده در این خصوص، موضوع  راه روستایی و کمربندی این روستا باید در اولویّت قرار گیرد. وی از تشکیل جلسه‌ای با حضور معدن‌داران منطقه در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: مصمّم‌ایم این موضوع را در کوتاه‌ترین زمان ممکن حلّ و فصل نماییم.
 
اسماعیلی، قلعه‌ی تاریخی «نارستان» را یکی از مهم‌ترین میراث‌های فرهنگی شهرستان برشمرد و خاطرنشان ساخت: مرمّت این بنا با توجّه به قدمت و حسّاسیت تاریخی آن، از خواست‌های مردم این منطقه است و بایستی توسّط نهادهای ذی‌ربط انجام شود. وی هم‌چنین از مسئولین میراث فرهنگی و گردش‌گری شهرستان خواست مرمّت منازل تاریخی این روستا را پس از بررسی در اولویّت کاری خود قرار دهند تا علاوه بر حفظ سرمایه‌های تاریخی و فرهنگی، به گسترش و رونق گردش‌گری در منطقه و شهرستان کمک نماید.
 
فرماندار اردکان در پایان، به فرسودگی شبکه‌ی آب روستایی در این منطقه اشاره کرد و گفت: جهت بازسازی این شبکه اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال لازم است و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک، ضمن تأمین اعتبار لازم، مراحل اجرایی این پروژه را آغاز نماییم.
 
گفتنی است در ابتدای این دیدار، «پایه‌دار» بخش‌دار عقدا و «شاطری»، دهیار روستای مزرعه‌نو، به ارائه‌ی گزارشی از وضعیّت روستا، مشکلات و نیز اقدامات انجام‌شده پرداختند.