حضور بیشتر مسئولین برای رفع مشکلات ندامتگاه

حضور بیشتر مسئولین برای رفع مشکلات ندامتگاه


فرماندار شهرستان اردکان خواستار شد:


     به منظور تقویت وهمچنین بررسی مسائل امنیتی زندان ،جلسه ای با حضور فرماندار، شهردار ،دادستان و رئیس زندان اردکان و همچنین مسئولین اداره کل زندانهای یزد و تنی چند از مسئولین ادارت شهرستان در محل دفتر رئیس زندان برگزار شد.

     به گزارش روابط عمومی زندان شهرستان اردکان در این جلسه ابتدا "صالحی" رئیس زندان اردکان ضمن تقدیر وتشکر از مسئولین شهرستان به خاطر توجه ویژه به زندان،زندان را محل نگهداری افرادی دانست که ورود آنها به جامعه با همان طبع ارتکاب به اعمال خلافکارانه میتواند برای جامعه خطرناک باشد و اجرای برنامه های فرهنگی ،قرآنی، روان درمانی واشتغال در هیمن راستا است .وی همچنین گفت:بروز هر اتفاق ناگوار در زندان و کشیده شدن دامنه آن به شهر، عواقب جبران ناپذیری را می تواند در پی داشته باشد و چه بسا حضور مسئولین شهر در زندان و رفع مشکلات عدیده زندان وزندانیان بسیاری از فشار های درونی زندان را کاهش می دهد.

     صالحی همچنین بااشاره به محدود بودن اعتبارات،برخی از موارد نظیر احداث ورزشگاه برای پر نمودن اوقات فرغت زندانیان،نصب دوربین های مدار بسته و... را جزو مورادی دانست که با تأمین اعتبار و تعامل بین ارگانهای شهر به انجام خواهد رسید.

     رئیس زندان شهرستان اردکان ضمن مهم بر شمردن آموزش پرسنل، حضور کارشناسان ارگانهایی نظیرنیروی انتظامی، اورژانس ،آتش نشانی ،هلال احمر و... برای آموزش پرسنل کادر و وظیفه در جهت مقابله با حوادثی مانند شورش در زندان،سیل ،زلزله و... بسیار مثمر ثمر دانست.

     همچنین در این جلسه،"مهندس کمالی" فرماندار شهرستان اردکان نیز با توجه به نگهداری افراد خاص در زندان،گفت:شکستن مقرات جامعه توسط برخی از افراد منجر به جدا سازی ونگهداری آنها در یک مکانی به نام زندان شده است که علی رغم ناخوشایند بودن این مقوله، ضرورت زندان برای هر جامعه انکار ناپذیر است.وی ادامه داد:مسئولین شهرستان باید با نگاهی ویژه به زندان وزندانی ،حضور خود در ندامتگاه را بیش از پیش پر رنگ تر نمایند.

     فرماندار شهرستان اردکان همچنین با توجه به هم جواری اردکان با شهرستانهای نظیر میبد و... وحضور زندانیانی از این شهرستانها در این زندان ضرورت توجه ورسیدگی مسئولین امر این شهرستانها را نسبت به مسائل ومشکلات زندان خواستار شد.

     مهندس کمالی همچنین پر کردن اوقات فراغت زندانیان را با برگزاری انواع کلاسهای آموزشی،ایجاد ورزشگاه مخصوص زندانیان و امورت فرهنگی مانع از بروز برخی از حوادث در زمانهای غیر اداری زندان دانست و از مسئولین امر خواست تا با مساعدت به زندان در بخشهای اعتبارات و برگزاری کلاسهای مختلف در راه اصلاح و تربیت زندانیان گام مهمی را بردارند.

     بنا به این گزارش: در ادامه این جلسه ،"کشوری "مسئول بازرسی زندانهای یزد نیز ضمن تشکر از توجه ویژه مسئولین شهرستان اردکان به زندان،بیان داشت:با توجه به پیام مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "به زندان باید به دید اصلاحی نگریسته شود"، زندان را باید به عنوان یک ضرورت اجتماعی بپذیریم و نسبت به انسانهایی که در آن نگهداری می شوند باید تصمیماتی گرفته شود تا مسیر صحیح زندگی را دریابند، پس نیازهای طبیعی یک انسان به غیر از آزادی در زندان باید برآورده شود واین مهم میتواند به عنوان یک سوپاپ اطمینان جهت کنترل فشارهای روحی و روانی زندان، با همکاری مسئولین شهر امکان پذیر شود .