حرکتهای نوین آموزش و پرورش در راستای تحقق سند تحول بنیادی این وزراتخانه است

حرکتهای نوین آموزش و پرورش در راستای تحقق سند تحول بنیادی این وزراتخانه است


مدیرکل آموزش وپرورش استان در جلسه تودیع و معارفه روسای آموزش و پرورش اردکان

     مدیرکل آموزش وپرورش استان در جلسه تودیع و معارفه روسای آموزش و پرورش اردکان گفت:حرکتهای نوین آموزش و پرورش در راستای تحقق سند تحول بنیادی این وزراتخانه است .

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان "رحیم نژاد" در جلسه صبح امروز که با هدف تودیع و معارفه روسای آموزش و پرورش این شهرستان در محل کانون شهید مدرس اردکان برگزار شد ؛با اشاره به برنامه های مفید نظام آموزشی در سالهای اخیر گفت :حرکتهای نوین آموزش و پرورش کشور در راستای تحقق سند تحول بنیادین نظام آموزشی که توسط وزارت آموزش و پرورش تدوین گردیده است می باشد .

     مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود :این سند که تمامی بخشهای مختلف تعلیم و تربیت را تحت پوشش خود قرار می دهد رویکرد استفاده از تجارب دینی را در نظام آموزشی دنبال می کند به گونه ای که آموزشهای مفید قرآنی در این راستا توسعه خواهد یافت ومباحث فرهنگی در اولویت آموزشها قرار خواهد گرفت .

     وی ایجاد و توسعه مدارس قرانی را یکی از موارد مهم حرکت در مسیر سند تحول بنیادین نظام آموزشی جدید دانست .

     بالاترین مرجع آموزش و پرورش استان در این جلسه "اکبر نوریان" را بعنوان رییس جدید آموزش و پرورش اردکان معرفی و از زحمات 4ساله "سید علی طاهرزاده "در سمت مدیریت این اداره در اردکان تقدیر نمود .

     فرماندار شهرستان اردکان نیز در ادامه این جلسه ضمن تقدیر از زحمات طاهرزاده ،حرکت آموزشگاه ها در مسیر فرهنگ اصیل اسلامی و ارتقا سطح آموزشها در این شهرستان را مدیون مدیریت ایشان و تلاشهای خوب مجموعه آموزش و پرورش اردکان دانست و گفت :انتظار می رود با تلاش بیشتر تمامی بازوهای آموزش و پرورش شهرستان از مدیران مدارس گرفته تا معلمین و دانش آموزان رتبه این اداره به جایگاه اصلی خود که ممتازی استان است دست پیدا کند .

     "کمالی "با آرزوی توفیق برای رییس جدید این مجموعه "نوریان "را مدیری توانمند واز ایثارگران 8سال دفاع مقدس معرفی کرد و از مجموعه آموزش و پرورش خواست تا همکاری لازم را با وی داشته باشند .

    امام جمعه اردکان در سخنانی با اشاره به آیات قرآن که شان نزول آنها مربوط به امر مهم تعلیم و تربیت می باشد آموزش و پرورش را ارگانی تاثیر گذار در اجتماع عنوان کرد که خروجی آن می تواند فرهنگ جامعه را رقم بزند .

    گفتنی است سید علی طاهرزاده مدت 4سال بعنوان رییس آموزش و پرورش اردکان بوده و در حال حاضر بعنوان مسئول مراکز استعدادهای درخشان استان در این مجموعه ایفای نقش خواهد نمود .