با هدف معرفی برنامه های هفته جوان برگزار شد
سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان اردکان با موضوع برنامه های هفته جوان در فرمانداری اردکان برگزار شد .
فرماندار اردکان در این نشست فرهنگی ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه ،میلاد حضرت علی اکبر و هفته جوان به برنامه ریزی خوب و منسجم در زمینه امور جوانان نه تنها در این هفته بلکه طی یک برنامه بلند مدت تاکید نمود .
کمالی گفت :بحران هویتی بزرگترین مشکل جوانان ماست و موج تبلیغات ضد اسلام از طرق مختلف غوطه خوردن در هویت بیگانه را برای جوانان فراهم ساخته است و این وظیفه ما و شماست که با انجام برنامه های خوب و تاثیر گذار هویت جوان را به او بشناسانیم و معرفت او را نسبت به خودش و ظرفیتهای خودش ارتقا بخشیم .
رییس ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به معظلاتی چون اعتیاد و بدحجابی که دامنگیر جوانان کشور گردیده است ادامه داد:مبارزه با این معظلات در ابتدا نیازمند تحقیق، پژوهش و مطالعه و کارشناسی است لذا می توان گفت یک کار پژوهشی قوی برای جوانان می تواند بزرگترین خدمت برای آنها محسوب شود و این تحقیق و پژوهش بایستی برمبنای جغرافیای طبیعی و انسانی در هر منطقه ای بومی سازی گردد .
فرمانداراردکان همچنین در این نشست از افتتاح دومین شبکه فعالین ازدواج استان در شهرستان اردکان خبر داد وگفت :این شبکه پس از مرکز استان در شهرستان اردکان با برنامه های متنوع برای جوانان انشا الله در این هفته افتتاح خواهد شد .وی همچنین از تلاشهای کانون فرهنگی اجتماعی طلوع باور اردکان برای راه اندازی و استقرار این شبکه در اردکان تقدیر نمود .
در ادامه عیدانی مشاور فرماندار در امور جوانان شهرستان اردکان ضمن قرائت مفاد مهم دستور العمل ارسالی در خصوص هفته جوان به مصوبه ستاد ساماندهی امور جوانان استان اشاره نمود و گفت :لازم است طبق دستور العمل ارسالی برنامه ها بصورت شهرستانی هم البته با در نظر گرفتن ظرفیتهای موجود اجرا گردد.وی افزود استفاده مشترک از امکانات فرهنگی و ورزشی موجود شهرستان در این هفته توسط جوانان و برگزاری جشنها و مراسم متنوع از برنامه های این هفته خواهد بود .
گفتنی است هفته جوان هرساله همزمان با میلاد مسعود حضرت علی اکبر سلام الله علیه با هدف نشاط آفرینی و رشد و توسعه فرهنگی و اجتماعی جوان نامگذاری گردیده و امسال از یکم لغایت هفتم مردادماه بعنوان هفته جوان برنامه های متنوع برای این قشر در نظر گرفته شده است .