جلسه توجیهی اعضای هیات بازرسی شهرستان اردکان

جلسه توجیهی اعضای هیات بازرسی شهرستان اردکان


با حضور" دکتر کلانتری" عضو هیات بازرسی کل استان یزد انجام شد

     جلسه توجیهی اعضای هیات بازرسی شهرستان اردکان باحضور "دکتر کلانتری"عضو هیات بازرسی کل استان یزد در محل فرمانداری اردکان برگزار شد

     کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان اردکان –جلسه توجیهی اعضای هیات بازرسی شهرستان اردکان عصر یکشنبه با حضور دکتر کلانتری عضو هیات بازرسی کل استان یزد ،بخشدارمرکزی ودبیر ستاد انتخابات اردکان در محل سالن شهید حنیف فرمانداری برگزارشد .

     در این جلسه اعضای هیات بازرسی انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه شهرستان اردکان و حوزه های فرعی عقدا و خرانق باشرح وظایف خود طبق قانون آشنا شدند و در جریان روند اجرایی انتخابات قرار گرفتند .

     "کمال حلوایی "بخشدار مرکزی اردکان در این نشست ضمن خیر مقدم به کلیه اعضا به وظیفه خطیر بازرسین در امر مهم انتخابات اشاره نمود وگفت :از آنجا که تهیه گزارش از جرایم و تخلفات احتمالی در فرایند انتخابات بر عهده بازرسین می باشد لذا ضروریست تا این افراد نسبت به مواد قانونی و همچنین مصادیق آن آشنایی کامل پیدا کنند .

     در ادامه "دکتر کلانتری "با اشاره به ماده 66قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی به مصادیق ان در 18بندبصورت مجزا اشاره نمود و افزود :مهمترین مصادیق تخلف اشاره شده در قانون عبارتند از خرید و فروش رای ، استفاده از شناسنامه جعلی دیگران ،تقلب در رای گیری ،تهدید یا تطمیع در امر انتخابات و...که بازرسان وظیفه دارند تا با اقدامات خود با در نظر گرفتن مواردی نظیر رعایت ادب ،رعایت صدق در گفتار ،رعایت متانت و...از وقوع تخلفات مانع گردیده و مراتب را به مسئولین ذیربط اطلاع دهند .

     عضو هیات بازرسی کل استان با برشمردن مراحل مختلف اجرایی انتخابات یکی از مراحل اساسی در این فرایند را مرحله تبلیغات برشمرد و گفت :با توجه به وقوع تخلف در این مرحله لازم است که بازرسین نسبت به قوانین ان آگاهی کامل را داشته باشند .

     وی افزود :بر اساس ماده 56قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی هشت روز قبل از آغاز رای گیری تبلیغات آغاز و تا 24ساعت پیش از شروع رای گیری ادامه خواهد داشت که رسیدگی به تخلفات انتخاباتی بر عهده هیات اجرایی هر شهرستان بوده و هیات بازرسی هر شهرستان نیز می بایست اقدام به بازرسی ،کنترل و ارائه گزارش نماید .

     کلانتری در خاتمه صحبتهای خود بیانات مقام معظم رهبری را در زمینه اهمیت انتخابات مد نظر قرار داد و ابراز امیدواری کرد در این دوره از انتخابات نیز مانند سایر دوره های انتخابات برگزار شده بدون تخلف ،اشتباه و به دور از هرگونه تنش در سراسر کشور برگزار خواهد شد و انشا الله شاهد برگزاری پر شور ترین انتخابات در ادامه مسیر تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهیم بود.

     گفتنی است تعداد 57نفر بازرس و 3نفر سربازرس در هیات بازرسی شهرستان اردکان وظیفه بازرسی این دوره از انتخابات را برعهده خواهند داشت .