جلسه بررسی چالشهای فرهنگی شهرستان با حضور نمایندگان جوانان و فرماندار شهرستان اردکان

جلسه بررسی چالشهای فرهنگی شهرستان با حضور نمایندگان جوانان و فرماندار شهرستان اردکان


به بهانه روز جوان برگزار شد
در ادامه سلسله برنامه های هفته جوان فرماندار شهرستان اردکان چهارشنبه گذشته در جلسه ای که با حضور نمایندگان جوانان شهرستان در محل هلال احمر برگزار شد پیرامون چشم انداز برنامه های آتی جوانان در شهرستان سخن گفت .
کمالی با اشاره به تامین زیر ساختهای مفید صنعتی و فرهنگی تصریح کرد رشد و بالندگی در شهرستان اردکان خود پدیده جوانی است که در سالهای اخیر به مدد تلاش مسئولین و همت دولت خدمتگزار شاهد آن هستیم ؛البته این یک فرایند دنباله دار بوده است که اینک رف به ثمر نشستن است .
صنایع جوانی چون گندله ،فولاد و شیشه در شهرستان اردکان اینک دست تخصص جوانان را می طلبد تا بیش از پیش به شکوفایی برسد و به سوی تکامل گام بردارند .
فرماندار اردکان با بیان این مطلب افزود ترقی و پیشرفت صحیح اجتماعی زمانی صورت می گیرد که تکنولوژی  و فرهنگ همپای هم رشد نمایند و آنوقت می شود گفت که رشد متوازن صورت گرفته است . وی ادامه داد حفظ سنتهای بومی و اسلامی و استعداد یابی در زمینه های مختلف هنری نکات مهمی است که برای انجام کارهای فرهنگی بایستی مد نظر قرار گیرد .
رزم آور رییس شورای شهرستان نیز با ذکر نکاتی ضمن تقدیر از جامعه جوان و پرشور شهرستان اردکان هفته جوان را زمان مناسبی برای برای پرداختن به مشکلات فرهنگی جوانان دانست و گفت :قشر جوان با توجه روحیات ویژه ای که دارد نیازمند این است که همواره طرح ،برنامه و حرفهایش مورد استماع مسئولین قرار گیرد و وظیفه مسئولین هم ایجاب می کند تا هر از گاهی جلساتی مشابه این جلسه تشکیل و مشکلات جوانان را بشنوند و ارائه راهکار نمایند .
گفتنی است برگزاری شب شعر شفق بصورت کشوری به یاد امام جمعه فقید و شاعر فرهیخته دیارمان حضرت آیت الله بهجتی ،انتخاب کتاب سال شهرستان و تقدیر از نویسنده برترو همچنین حمایت جدی از طرحهای جوانان در زمینه های مختلف نظیر میراث فرهنگی ،ورزش ،دانشجویی ،جوانان روستایی و بومی سازی صنعت و ...از جمله نکات مورد اشاره نمایندگان جوانان در این جلسه بود که خواستار پیگیری جدی و مساعدت مسئولین شهرستان در این زمینه ها گردیدند .