جلسه بررسی مشکلات محله دیلم (عکس)

جلسه بررسی مشکلات محله دیلم (عکس)


با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان برگزار شد
در این نشست مردم و مسئولین که با هدف بررسی مسائل و مشکلات محله سالم دیلم برگزار شد روسای ادارات آموزش و پرورش ،آبفا،برق ،سازمان تبلیغات ،جهاد کشاورزی،شبکه بهداشت و معاون شهرداری گزارشات خود را درخصوص فعالیتهای صورت گرفته در محله دیلم ارائه نمودند.و به سئولات مطرح شده توسط مردم پاسخ گفتند .
فرماندار اردکان در این جلسه با اشاره به اجرایی شدن بسیاری از مباحث مطرح شده در جلسات ستاد شهر سالم در محله دیلم به عنوان پایلوت این طرح روند برنامه های اجرایی را خوب ارزیابی کرد و گفت :یکی از کارهای زیربنایی که لازم است در محلات محروم شهرستان اانجام گیرد اجرای همین طرح سالم سازی محلات است که لازمه اجرای این طرح همراهی ،همفکری و ارائه مشاوره توسط خود مردم می باشد .
احمد کمالی با برشمردن برخی از محدودیتهایی که دامنگیر مناطق کویری است بر مسئله کمبود آب تصریح نمود و گفت :آنچه بر عهده دولت و مسئولین بوده است برای تامین آب شرب با کیفیت انجام گرفته است به نوعی مشکل آب فاقد کیفیت را مرتفع نموده است اما تداوم این مسیر برعهده مردم است که خصوصا در ایام تابستان و درهنگام گرمی هوا با صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف این نعمت الهی را پاس بدارند.
فرماندار اردکان در خصوص آب مورد نیاز کشاورزی افزود :استفاده از فن آوری نوین آبیاری برای باغداران و کشاورزان لازم و ضروری است و روشهای سنتی آبیاری دیگر پاسخگو نخواهد بود .
مهندس کمالی همچنین با استناد به سئوالات مطرح شده مردمی تامین فضای ورزشی و ساخت سالن ورزشی را از مهمترین مسائل جوانان این محله عنوان نمود و گفت :تنها ساخت مسجد و حسینیه نیست که ثواب و اجر اخروی در پی دارد بلکه ساخت مجموعه های ورزشی خیری نیز با توجه به اینکه خیلی از نیازهای جوانان را رفع می نماید و از بزه و گناه جلوگیری می نماید دارای اجر و پاداش الهی می باشد .
در ادامه این نشست فرماندار ازمسئولین ادارات ذیربط خواست تا در زمینه سئوالات مطرح شده مردمی پاسخهای خود را ارئه و پیگیری های لازم را تا مرتفع شدن مشکل انجام دهند .