جامعه زرتشتیان ایران در ابعاد مختلف پشتیبان نظام ،رهبری و دولت هستند/شرکت در راهپیمایی و انتخابات آتی وظیفه ماست

جامعه زرتشتیان ایران در ابعاد مختلف پشتیبان نظام ،رهبری و دولت هستند/شرکت در راهپیمایی و انتخابات آتی وظیفه ماست


موبد زرتشتیان شهرستان اردکان:

     به گزارش روز دوشنبه  روابط عمومی فرمانداری اردکان "شاه بهرام بلیوانی "موبد زرتشتیان شهرستان اردکان در مراسم جشن انقلاب که با حضور جمعی از اقلیتهای زرتشتی این شهرستان در محل آتشکده شریف آباد برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای میهن اسلامی از خدمات ارزنده نظام و انقلاب در طول سی وسه سال گذشته تقدیر کرد و گفت :زرتشتیان در سراسر ایران همواره همدل و همراه و هم آزور با مردم کشورشان بوده و در تمامی  عرصه ها ارادت خود را به انقلاب ایران نشان داده اند .جوانان زیادی در جریان انقلاب و جنگ تحمیلی تقدیم میهن شده اند که از آن جمله می توان به شهید زرتشتی شهرمان رستم آذر باد اشاره نمود .

     رییس جامعه زرتشتیان اردکان با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب بارها سعی نموده اند که بین زرتشتیان و مسلمانان جدایی و افتراق ایجاد کنندگفت  به کوری چشم همه دشمنان ما همیشه همراه و همدل مردم ایران بوده و خواهیم بود و این مسئله را با شرکت در راهپیمایی 22 بهمن و حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی  ثابت خواهیم کرد .

     وی خدمات اخیر دولت و مجلس را برای رفاه بیشتر حال اقلیتهای مذهبی خصوصا زرتشتیان بسیار ارزنده دانست و گفت :در سالهای اخیر فعالیتهای عمرانی خوبی در محل زیارتگاه پیر سبز چک چک و هریشت صورت گرفته است که باید از مسئولین تشکر کنیم .

    در ادامه "ابوالفضل رزم آور"عضو شورای شهر اردکان در سخنانی با تبریک دهه مبارک فجر، انقلاب را متعلق به همه مردم ایران دانست و گفت :از بزرگترین مواهب این انقلاب این است که اقلیتهای مذهبی بدون کوچکترین تنش و درگیری در کنار مسلمانان و شیعیان زندگی می کنند و از خدمات نظام بهره می گیرند .

     وی افزود :احیا و بازسازی بافت قدیم محله شریف آباد با توجه به قدمت بالای این محله در دستور کار شهرداری اردکان است که این کار از بهسازی معابر اطراف امامزاده و مسجد جامع شروع شده و در ادامه تمامی کوچه ها و معابر را بعنوان بافت تاریخی ارزشمند در دستور کار قرار خواهد داد.

     گفتنی است جامعه زرتشتیان استان یزد با محوریت شهرستان اردکان در حال حاضر با بیش از 180 عضو رسمیت داشته و امور مربوط به این قشر از اقلیتهای مذهبی را دنبال می کند .