ثبت ملی بافت تاریخی کهن‌شهر عقدا، دریچه‌ای به‌سوی توسعه گردشگری شهرستان اردکان

شناسه : 158984132

ثبت ملی بافت تاریخی کهن‌شهر عقدا، دریچه‌ای به‌سوی توسعه گردشگری شهرستان اردکانفرماندار اردکان در پیامی به مناسبت ثبت بافت تاریخی عقدا در فهرست آثار ملی کشور پیام تبریکی صادر کرد. متن این پیام بدین شرح است:
 
به نام خدا
ثبت بافت تاریخی کهن‌شهر عقدا در فهرست آثار ملی کشور، نشان از دیرینگی و اهمیت این بافت و این خبر مسرت‌بخش، برگ زرین دیگری در جهت نمایاندن فرهنگ غنی و تمدن دیرینه مردمان بزرگ عقدا به هم‌وطنان ایرانی و همه مردم جهان است.
بهادادن به میراث فرهنگی و تاریخی درواقع ادای احترام به نیاکان و پیشینیان و افتخار به تمدن و تاریخ شهرستان اردکان و مردمان کهن‌دیار عقداست.
بدون‌شک ثبت ملی این بافت ارزشمند که نتیجه تعامل، همکاری و همدلی مردم، مسئولان و میراث‌دوستان است؛ نقشی مهم در حفاظت هرچه بیش‌تر آن و ترویج گردشگری عقدا و شهرستان اردکان و استان یزد دارد.
امیدوارم پس از ثبت ملی این منطقه تاریخی، با تلاش مضاعف دستگاه‌های متولی و به‌ویژه مردم عزیز و شریف عقدا، شاهد ثبت آثار متعدد دیگری در حوزه میراث‌فرهنگی شهرستان باشیم.
این رویداد مهم و ارزشمند را به همه مردم شریف شهرستان اردکان، به‌ویژه مردم عزیز عقدا تبریک عرض نموده و از تلاش همه دست‌اندرکاران به‌ویژه اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و اداره تابعه در شهرستان، کارشناسان و مدیران مربوطه و همه میراث‌دوستان تقدیر و سپاس‌گزاری می‌نمایم.
بهروز شهابی‌زاد
فرماندار شهرستان اردکان


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.