توزیع یک وعده‌غذای گرم در روستامهدهای اردکان آغاز شد

شناسه : 140291744

توزیع یک وعده‌غذای گرم در روستامهدهای اردکان آغاز شدمعاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان یزد بابیان اینکه طرح توزیع یک وعده‌غذای گرم در روستا مهدهای اردکان آغاز شد، گفت: به همین مناسبت مراسم نمادینی با حضور مسئولان این شهرستان در مهدکودک روستای ترک آباد برگزار شد.

 

جمال پایدار روز سه‌شنبه در حاشیه برگزاری این طرح در اردکان افزود: در سومین روز هفته ملی کودک شاهد شروع طرح یک وعده‌غذای گرم در مناطق روستایی و محروم شهرستان‌های استان هستیم.

 

وی اضافه کرد: این طرح اساسی می‌تواند در پیشرفت جسمی کودکان در سن کم مؤثر باشد و در آینده هم فرهنگ استفاده از غذای خوب و مفید ادامه خواهد یافت.

 

پایدار بابیان اینکه این طرح ملی در ۱۲۰ روستا مهد مناطق محروم استان آغاز شد، بیان کرد: ۲ هزار و ۵۷۵ کودک از مزایای این طرح بهره‌مند خواهند شد و تا ۱۲۰ روز ادامه خواهد داشت.

 

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان یزد یادآور شد: طرح یادشده با همکاری این اداره کل و مراکز بهداشتی استان و شوراها در روستاها به نحو بسیار مطلوب آغاز شد و انتظار می‌رود به بهترین نحو پایان یابد.

 

به گفته پایدار اجرای طرح یک وعده‌غذای گرم از پانزدهم مهرماه جاری در سراسر کشور شروع شد و تا اسفندماه ادامه دارد.

 

همچنین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردکان افزود: بهزیستی با این طرح به دنبال آموزش و همچنین غنی‌سازی غذای مصرفی کودکان و خانواده‌ها و مبارزه علیه سوءتغذیه در کودکان به‌عنوان نسل آینده جامعه است.

 

رقیه کرمانیان افزود: در صورت تأمین و ارتقای سلامت کودکان به‌طورقطع، در آینده شاهد حضور افراد سالم در بدنه خدمت‌رسانی جامعه خواهیم بود.

 

در استان یزد افزون بر ۱۲۰ روستا مهد وجود دارد که ۲ هزار و ۵۷۵ کودک در این مهدها نگهداری می‌شوند. سال گذشته نیز ۲ هزار و ۲۳۹ نفر از مزایای این طرح استفاده کردند.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.