تعامل و گفت‌وگو محور حل مشکلات قرار گیرد/ همبستگی عنصر برآمده از انقلاب در مسیر توسعه کشور

شناسه : 151074720

تعامل و گفت‌وگو محور حل مشکلات قرار گیرد/ همبستگی عنصر برآمده از انقلاب در مسیر توسعه کشوراستاندار یزد در شورای اداری شهرستان اردکان همبستگی و اتحاد را به عنوان مهم‌ترین عناصر برآمده از انقلاب اسلامی در مسیر توسعه کشور و غلبه بر مشکلات دانست و گفت: تعامل و گفت و گو محور حل مشکلات قرار گیرد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، بعد از ظهر روز یکشنبه ۲۱ بهمن ماه، شورای اداری شهرستان اردکان با حضور «محمدعلی طالبی» استاندار یزد، حجت الاسلام «سید اسماعیل شاکر» امام جمعه اردکان، «هادی مقیمی» فرماندار اردکان، «عباس حیدری» مشاور و مدیرکل حوزه استاندار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

 

استاندار یزد بیان کرد: با نگاه به دوران پیروزی انقلاب و تجسم این فضا در چهل سال پیش؛ اتحاد، انسجام و همبستگی مردم بیش از هر چیزی جلوه و نمود دارد زیرا در جریان تظاهرات از گرایش و سلیقه مردم سوال نمی‌شود و همه برای پیروزی بر نظام استبداد و نمایش الگویی موفق به جهانیان در کنار هم قرار گرفته‌اند.

 

 «محمدعلی طالبی» افزود: با تمام محدودیت‌ها، دشمنی و تحریم‌ها بر کشور در بسیاری از آرمان‌ها و اهداف انقلاب تا کنون موفق و پیروز شده‌ایم و علی رغم هشت سال جنگ تحمیلی که نیروهای بسیار ارزنده‌ای را از ما گرفت و هزینه‌های بسیار زیادی بر ملت تحمیل کرد اما نظام مقدس جمهوری اسلامی همچنان سر پا ایستاد و امروز با گذشت چهل سال بالندگی و بلوغ خود را جشن می‌گیرد.

 

طالبی خاطرنشان کرد: نگاه به آرمان‌ها و اهداف انقلاب نشان می‌دهد در برخی موضوعات نیز کم کاری داشته‌ایم و یکی از این موارد برمی گردد به تقویت اتحاد و انسجامی که باید همگان در راستای اهداف و مشترکات بسیار زیادی که داریم برای آن تلاش می‌کردیم تا به حد دلخواه برسد.

 

وی با تاکید بر تبدیل بلوغ انقلاب به فرصت تقویت همبستگی و وحدت اظهار داشت: امروز کشور با تهدیدها و مشکلاتی روبه رو است و مردم ایثارگرانه پای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایستاده‌اند و صبورانه مسائل را تحمل می‌کنند که ناشی از عشق و علاقه آن‌ها به نظام و اعتماد نسبت به ساختارهای قانونی کشور است.

 

عالی‌ترین مقام اجرایی استان تصریح کرد: در برابر اعتماد مردمی وظیفه و مسئولیت همه افرادی که در جایگاه‌های مختلف خدمت به کشور قرار دارند این است که در جهت تقویت اعتماد و افزایش امید در سطح جامعه کمک کنند و مسئولان فارغ از برخی صف بندی و اختلاف سلیقه‌ها کمر همت را برای خدمت به مردم ببندند.

 

طالبی ادامه داد: آنچه در کنار کوشش مسئولان می‌تواند کام مردم را شیرین کند نظاره همدلی بین عناصر مختلفی است که در صف خدمت قرار دارند و در استان یزد نیز بنا بر کنار گذاشتن اختلاف سلیقه‌ها و تقویت همدلی و مشترکات گذاشته شده است.

 

استاندار یزد بیان کرد: باتوجه به اینکه از شهرستان اردکان به عنوان شهر گفت و گو نامبرده می‌شود این ظرفیت می‌تواند در مسیر همسبتگی هر چه بیشتر در همه روابط جلوه گر شود زیرا شهر گفت و گو به این معناست که می‌توانیم برای رفع اختلاف‌ها و حل مشکلات با یکدیگر سخن بگوییم.

 

وی افزود: محدود شدن مجراهای گفت و گو به روابط ما ضربه می زند و لازم است خودمان را ملزم بدانیم که در همه کارها و برنامه‌ها گفت و گو را سرلوحه قرار داده و مطمئناً از این مسیر و با توجه به پیشینه وجود بزرگان در تاریخ اردکان و اهتمام امروز مسئولان بسیاری از مسائل این شهرستان قابل حل است.

 

طالبی اظهار داشت: ضروریست روحیه همکاری و تعامل در مسیر توسعه اردکان تقویت شود زیرا این شهرستان با مسائلی از جمله چالش‌های حوزه مهاجرت و محیط زیست، رونق اشتغال و تقویت سرمایه گذاری روبه رو است و امید است با روحیه بهتر و همکاری جدی‌تر بتوان در مسیر جدید همگام و اثربخش حرکت کرد.

 

استاندار یزد در پایان سخنان خود افتتاح پروژه‌های شهرستان اردکان همزمان با دهه فجر را به مردم تبریک گفت و ابراز امیداواری کرد، این پروژه‌ها در مسیر بهبود مسائل شهرستان، ایجاد شغل، تقویت سرمایه گذاری و ارائه خدمت به مردم موثر واقع شود.

 

گفتنی است استاندار یزد در اولین برنامه سفر خود به شهرستان اردکان همزمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این شهرستان به مقام ملکوتی آیت الله «سید روح الله خاتمی» معلم اخلاق و امام جمعه فقید شهرهای یزد و اردکان نیز ادای احترام کرد.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.