تشکیل اولین نشست کارگروه مشورتی محیط‌زیست شهرستان اردکان

شناسه : 152556763

تشکیل اولین نشست کارگروه مشورتی محیط‌زیست شهرستان اردکانمعاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری اردکان تأکید کرد: مسئولان واحدهای صنعتی و محیط‌زیست شهرستان باید در چارچوب رسالتی که بر عهده‌دارند با یکدیگر بیشتر به تعامل و همکاری بپردازند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان علیرضا جدیدی در اولین نشست کارگروه مشورتی محیط‌زیست شهرستان با یادآوری مسائل مختلف زیست‌محیطی افزود: امروزه دو دیدگاه در خصوص صنعت و محیط‌زیست وجود دارد.

 

وی اظهار داشت: برخی معتقدند فنّاوری و پیشرفت صنایع برای شهروندان مضر است باید از گسترش آن جلوگیری کرد و عده‌ای بر این باورند، پیشرفت، صنعت و فنّاوری ناگزیر است و باید در کنار فنّاوری، مسائل زیست‌محیطی را نیز موردتوجه قرارداد.

 

جدیدی اضافه کرد: درواقع جوامع نیاز به فنّاوری و پیشرفت دارند و نمی‌شود از این موضوع مهم فرار کرد ولی باید با استفاده از دانش روز و بهره‌گیری از مسیر صحیح ضرر و زیان را به حداقل رساند.

 

معاون فرمانداری تصریح کرد: این مجموعه در راستای رسالتی که بر عهده دارد در کنار حمایت‌های لازم از صنایع در صورت بروز تخلف به‌خصوص در مباحث زیست‌محیطی به جد مداخله و برخورد مقتضی را به عمل می‌آورد.

 

جدیدی اظهار داشت:‌ نمی‌توان در تصمیم‌گیری‌ها به اماواگرها پرداخت و لازمه برنامه‌ریزی و پرداختن به مسائل برخورداری از داده‌ها، اطلاعات و آمار دقیق و درست است.

 

وی ادامه داد:‌ اگر می‌گوییم فلان صنایع یا معادن و ... آلاینده است باید گفت، کدام صنعت یا معدن و یا چه نوع آلایندگی دارد تا در مرحله بعد بتوان تصمیم درست را در جهت اصلاح موضوع اتخاذ کرد.

 

معاون فرمانداری اردکان با اشاره به برگزاری اولین نشست کارگروه محیط‌زیست، تشکیل آن را به فال نیک گرفت و از اعضا و فعالان محیط‌زیست خواست در موضوعات مهمی همچون فاضلاب شهری، پسماندهای شهری و صنعتی، ریزگردها و ... با نگاه علمی و تخصصی ورود کنند و مدیریت شهری را در خصوص مسائل حوزه محیط‌زیست یاری رسانند.

 

به گفته جدیدی مردم دغدغه محیط‌زیست دارند و نیاز است تا اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی در این خصوص صورت بگیرد.

 

مجتبی مجدیان مشاور محیط‌زیست فرمانداری نیز گفت:‌ باید اهداف کارگروه مشخص و اولویت‌های محیط‌زیست شهرستان مشخص و در مورد آن کار و تبادل‌نظر شود.

 

اعضای کارگروه مشورتی محیط‌زیست اردکان متشکل از هیئت‌علمی دانشگاه و نماینده‌ای از صنایع و برخی فعالان محیط‌زیست شهرستان هستند و در شهرستان‌های استان یزد به‌عنوان اولین کارگروه از این حیث مطرح است.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.