تسریع در واگذاری اراضی دولتی برای تأمین مسکن جوانان، کاربری‌های آموزشی و اداری، فضای سبز و رفاهی

شناسه : 162193854

تسریع در واگذاری اراضی دولتی برای تأمین مسکن جوانان، کاربری‌های آموزشی و اداری، فضای سبز و رفاهیفرماندار اردکان در نشست شورای مسکن شهرستان که با حضور مدیرکل راه و شهرسازی استان برگزار شد؛ خواستار تسریع در واگذاری اراضی دولتی جهت تأمین مسکن جوانان، کاربری‌های آموزشی و اداری و همچنین کاربری‌های فضای سبز و رفاهی شد.

 

مصطفی پوردهقان‌اردکان گفت: بحث کمبود زمین و تأمین آن از طریق عرضه اراضی دولتی ازجمله مسائل اصلی مردم شهرستان به‌خصوص جوانان است که نیاز به تسریع در عملیات الحاق اراضی به شهرهای شهرستان دارد.

 

وی گفت: باید با استفاده از تجربه‌های تأمین مسکن در دولت‌های مختلف به‌ویژه در طرح‌های شهرک‌سازی‌ در محلات جدید این مشکل مرتفع شود.

 

وی طرح اقدام ملی مسکن در دولت را هرچند بسیار دیر ولی از راهکارهای موجود ارائه‌شده دانست و گفت: استقبال از این طرح در اردکان نسبتاً مناسب بوده و پاسخ‌گوی قریب به سیصد سرپرست خانواده از جوانان نیازمند مسکن است.

 

فرماندار اردکان تصریح کرد: مجتمع ادارات شهرستان نیز تکمیل ظرفیت شده و برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای درصدد تعریف دومین مجتمع در این حوزه برای سهولت خدمات‌دهی به مردم هستیم.

 

پوردهقان‌اردکان در پایان با اشاره به کمبود فضای آموزشی بخصوص ساختمان مدارس گفت: با توجه به سیل مهاجرت و افزایش تعداد دانش‌آموزان، مجتمع‌های آموزشی به‌خصوص فضاهای مدارس نیازمند توسعه، نوسازی و افزایش هستند.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.