تجلیل از معلمین جوان پرتلاش شهرستان

تجلیل از معلمین جوان پرتلاش شهرستان


با حضور فرماندار اردکان انجام شد
طی مراسم جشنی که با هدف گرامیداشت هفته جوان و میلاد حضرت علی اکبر در آستانه  نیمه شعبان در محل اداره اموزش و پرورش اردکان برگزار شد از 14 تن از معلمین جوان برگزیده شهرستان تجلیل بعمل آمد .
فرماندار اردکان با حضور در این مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه خصوصا نیمه شعبان و همچنین میلاد حضرت علی اکبر و روز جوان با ذکر حدیثی از حضرت علی علیه السلام پیرامون جوانان  افزود :مولا امیر المومنین قلب جوان را مانند زمینی اماده پاشیدن بذر می داند که هر گونه بذری در آن پاشیده شود بارور میشود .وی تصریح کرد معلم نیز بعد از پدر و مادر در پاشیدن بذر اخلاق و فرهنگ نیکو جایگاه عظیمی را دارد که اهمیت این جایگاه در دین ما به خوبی تبیین گردیده است تا انجا که رسالت معلمی همپای نبوت انبیا بیان می گردد.
کمالی به نقش مدرسه و معلم بعنوان تاثیر گذار ترین ارگان و فاکتور پس از خانواده اشاره و تاکید کرد :بعد تربیتی مدارس نیز باید در کنار بعد آموزشی بنحو مطلوب در نظر گرفته شود .
رییس اداره آموزش و پرورش نیز در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش معلمان جوان  گفت :کم بودن فاصله سنی و پایین بودن اختلافات بین نسلی برای معلمان جوان و دانش آموزان جوان و نوجوان  در تربیت این نسل نقش ارزنده ای ایفا می نماید و این مهم در موفقیت معلمان جوان در زمینه های تربیتی دانش آموزان محقق گردیده است .
در پایان این مراسم از 14نفر از معلمان برگزیده با اهدا لوح تقدیر از سوی فرماندار و تقدیم هدایایی از سوی اداره اموزش و پرورش تجلیل بعمل امد .