تجلیل از خبر نگاران و اصحاب رسانه بهمراه نشست مطبوعاتی

تجلیل از خبر نگاران و اصحاب رسانه بهمراه نشست مطبوعاتی


بمناسبت گرامیداشت روز خبر نگار انجام شد
شب گذشته 40نفر از خبر نگاران ،مدیران مسئول ،سر دبیران و مقاله نویسان شهرستان اردکان در نشست مطبوعاتی که با حضور فرماندار ،شهردار ،رییس شورای اسلامی شهرستان و جمع دیگری از مسئولان برگزار شد شرکت نموده و درخصوص پاره ای از مسایل به پرسش و پاسخ و گفتگو پرداختند .
فرماندار اردکان در ابتدای این نشست خبرنگاری را حرفه ای برخاسته از عشق و اشتیاق عنوان نمود و گفت :در دنیای پیچیده ارتباطی امروز وظیفه خبرنگار و مطبوعات تنها به درج و نگارش اخبار خلاصه نمی شود بلکه تحلیل و تفسیر اخبار بگونه ای که رفع شایعه و شبهات را بهمراه داشته باشد وظیفه و رسالت اصلی اصحاب رسانه محسوب می گردد.
کمالی با اشاره به اینکه خبر موجودی زنده است و حیات آن به دست خبرنگار تضمین می شود افزود :اطلاع رسانی به موقع و آگاه سازی به شیوه صحیح ،می تواند مردم را در قضاوت درست و مسئولان را در تصمیم سازی موثر یاری نماید و شغل خبرنگاری و روزنامه نگاری از این حیث حایز اهمیت و حساسیت می باشد .
مدیر اجرایی شهرستان در پاسخ به سئوال خبرنگاران در خصوص محدوده مرزی گفت :خوشبختانه همه مسئولین شهرستان اردکان در خصوص اختلافات ایجاد شده تنها در راستای اتحاد و همدلی بین دوشهرستان گام برداشته اند و بحمدا لله از این حیث هیچگونه ضرری را متحمل نگردیده ایم . وی افزود ما همچنان مردم شهرستان میبد را مردمانی شریف و فهیم می دانیم و معتقدیم برخی از رفتارهای ناشایست رخ داده تنها از سوی عده ای سودجو و فرصت طلب اتفاق افتاده است وبدنه اصلی مردم و مسئولین میبد از این رفتارها ناراضی هستند .
چند نفر از خبرنگاران حاضر در جلسه درخصوص چشم انداز فرهنگی شهرستان توضیح خواستند که فرماندار اردکان گفت :مشکلات فرهنگی نه تنها در شهرستان اردکان بلکه در کل کشور بیشتر دامنگیر جوانان می باشد و بسیاری از این مشکلات ناشی از همان بحران هویتی است که در این زمینه در حوزه شهرستان اردکان تحقیق و مطالعاتی آغاز گردیده است که انشا الله به نتیجه خواهد رسید .
تاسیس انجمن غیر دولتی اهل قلم و همچنین راه اندازی مجدد دفتر خبری این شهرستان خواسته ای بود که توسط چند تن از خبر نگاران مطرح شد و فرمانداراردکان ضمن تشویق خود خبرنگاران نسبت به این امور که کارشان را تسهیل می سازد گفت :در این زمینه در صورت پیگیری دوستان از کمک مضایقه نخواهیم کرد .رییس شورای شهرستان نیز ضمن تقدیر از تلاش خبرنگاران و روزنامه ها اطلاع رسانی را کاری حساس و حیثتی عنوان کرد و گفت :کسب اخبار صحیح وموثق کاری سهل و ممتنع محسوب می شود ؛سهل از این حیث که بحمدالله فعالیت صورت گرفته در شهرستان شفاف و بی پرده است و منابع کسب خبر صحیح وجود دارد و ممتنع بخاطر اینکه این حرفه یک کار تخصصی است و نتظیم خبر وزین و پر بار از هرکسی ساخته نیست .
رزم آور خبر را جدیدترین رویداد رخ داده عنوان نمود و افزود :به روز شدن و مجهز شدن به جدیدترین ابزار اطلاعاتی روز وظیفه خبرنگاران است و این مهم از سوخت رفتن اخبار و اطلاعات جلوگیری می کند .
شهردار هم از همت عالی خبرنگاران تقدیر لسانی نمود و گفت :انتقادات درج شده در نشریات برای ما همواره حکم راهنمایی و مشاوره داشته و رسانه ها خصوصا نشریات شهرستان مساعدت فکری خوبی را در مسایل مختلف ارائه نموده اند .
راه اندازی نشریه ویژه کودکان ،برگزاری جشنواره نشریات شهرستان و انتخاب نشریات برتر از دیگر خواسته هایی بود که در این نشست مطرح گردید.
گفتنی است در پایان این مراسم که مشترکا توسط فرمانداری,شهرداری,شورای شهر اردکان,ارشاد,میراث فرهنگی و سازمان تبلیغات برگزار شد از کلیه خبرنگاران و اصحاب رسانه با اهدا لوح تقدیر از سوی فرماندار و سرپرست اداره ارشاد تقدیر و تجلیل شد .