به ادارات، دهیاری‌ها و شوراهایی که فاقد نقشه راه و برنامه باشند توجهی نخواهیم کرد

به ادارات، دهیاری‌ها و شوراهایی که فاقد نقشه راه و برنامه باشند توجهی نخواهیم کردفرماندار اردکان گفت: در سال‌های گذشته با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مسئولین به خصوص نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، دو مصوبه انتقال آب و گازرسانی به خرانق به صورت ویژه به تصویب رسیده، ولی تنها روی کاغذ مانده است.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان، حسین اسماعیلی در مراسم تکریم و معارفه بخشداران سابق و فعلی خرانق، که ظهر دوشنبه 25 فروردین ماه در محل بخشداری خرانق برگزار شد، این بخش را بزرگترین بخش استان دانست و آن‌را از چند منظر حائز اهمیت ذکر کرد.
 
فرماندار اردکان افزود: خرانق از منظر برخورداری از میراث فرهنگی و جاذبه‌های توریستی و اکوتوریستی، بهره‌مندی از معادن سرشار و غنی به گونه‌ای که آن‌را بهشت معادن لقب داده‌اند و حضور مردمانی سخت‌کوش، لایق، متعهد و دلسوز، بخشی ممتاز با پتانسیل‌های منحصربه‌فرد محسوب می‌شود.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان، سپس ادامه داد: هنر مدیران شهرستان و بخش این است که با برنامه‌ریزی مناسب و بهره‌مندی از منابع غنی معدنی خرانق، در مسیر احداث صنایع و بخشیدن ارزش افزوده به منابع این بخش حرکت کنند.
 
فرماندار اردکان سپس به پیگیری‌های صورت‌گرفته از سوی مسئولین و نماینده مردم اردکان در خصوص انتقال آب و گازرسانی به این بخش در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: مصوبات موجود در بحث انتقال آب و گاز به خرانق، متأسفانه در سال‌های اخیر تنها روی کاغذ باقی مانده و باید اولویت بخشدار جدید، پیگیری این مصوبات و حل این مشکلات باشد.
 
حسین اسماعیلی، سپس با قدردانی از زحمات خواجه‌سروی، بخشدار پیشین خرانق، خالصی را اولین فرزند شهید شهرستان اردکان دانست که به سمت بخشداری منصوب می‌شود و ادامه داد: خالصی چند ویژگی مثبت دارد که او را در امر بخشداری خرانق، یاری می‌دهد. اول این‌که وی سال‌ها در جهاد کشاورزی به انجام وظیفه مشغول بوده و با فضای روستاهای منطقه آشنا است. وی همچنین دارای تحصیلات عالیه در مقطع کارشناسی ارشد و مدرس دانشگاه است و در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و عمرانی مشغول بوده و درد مردم را به خوبی می‌شناسد.
 
تأکید بر برنامه‌محوری و برخورداری از نقشه راه از سوی ادارات، دهیاری‌ها و شوراها، از بخش‌های دیگر صحبت‌های فرماندار اردکان بود. وی در این ارتباط گفت: تمامی ادارات، شوراهای شهر و بخش و روستا و دهیاری‌ها، باید از نقشه راه و برنامه هدفمند برخوردار باشند و تنها ارائه گزارش کافی نیست و ارگان‌هایی که در سراسر شهرستان از هدف، برنامه و نقشه راه برخوردار نباشند، بدان‌ها توجه نخواهد شد.
 
وی در پایان، از همه مردم فهیم، سخت‌کوش، باایمان و متعهد بخش خرانق و رباطات خواست تا بخشدار جدید را در ایفای مسئولیت‌های خود یاری کنند و همچنین به بخشدار جدید خرانق نیز تأکید کرد تا با تلاش مضاعف و همت و وقت‌گذاری مناسب، در جهت پیشرفت روزافزون این بخش و حل مشکلات مردم کوشا باشد.